Dni otwarte w Muzeum Broni Pancernej

Prezentacje historycznego i współczesnego uzbrojenia oraz pokazy grup rekonstrukcji historycznych znajdą się wśród atrakcji przygotowanych przez Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu na dzień otwarty placówki. W niedzielę muzeum zaprasza na obchody Święta Wojska Polskiego.

http://www.muzeumwp.pl/

Działające w Poznaniu Muzeum Broni Pancernej gromadzi jedne z najciekawszych zbiorów broni pancernej w Europie. W muzeum tym stoi m.in. unikatowy, kompletny, jeżdżący egzemplarz działa samobieżnego Sturmgeschuetz IV, czołg Rudy 102 – gwiazda serialu "Czterej pancerni i pies" i czołgi, które zagrały w "Moście szpiegów" Stevena Spielberga.

Jak poinformował szef placówki ppłk Tomasz Ogrodniczuk, w najbliższą niedzielę z okazji Święta Wojska Polskiego całą ekspozycję będzie można zwiedzić bez potrzeby kupowania biletu. Dodatkowo muzeum przygotowuje szereg pokazów i niespodzianek.

Największymi atrakcjami tego dnia mają być prezentacje historycznego i współczesnego sprzętu wojskowego, pokazy grup rekonstrukcji historycznych oraz Państwowej Straży Pożarnej. Swoje stoiska wystawią również Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, 14 Wojskowy Oddział Gospodarczy i 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej.

Podczas dnia otwartego w Muzeum Broni Pancernej poznański oddział Agencji Mienia Wojskowego będzie promował swoją ofertę, w tym wycofany z wojska sprzęt i wyposażenie możliwe do nabycia w prowadzonym przez AMW sklepie.

"Cieszymy się, że możemy wziąć udział w dniach otwartych Muzeum Broni Pancernej, z którym od lat blisko współpracujemy. Także w ten sposób możemy pokazać jak wspieramy siły zbrojne i uczcić Święto Wojska Polskiego"

– powiedział dyrektor oddziału regionalnego AMW w Poznaniu Krzysztof Kołeczko.

Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu, oddział Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Placówka zaprasza do przyjazdu na dni otwarte historycznym autobusem linii turystycznej 102, która niedawno połączyła muzeum z centrum miasta.

Muzeum Broni Pancernej wznowiło, po kilkuletniej przerwie, działalność w okolicy lotniska Ławica w 2019 roku. W placówce zgromadzono kilkadziesiąt eksponatów: czołgi, działa pancerne, transportery, limuzyny rządowe i pojazdy techniczne. To unikatowa kolekcja w tej części Europy. 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo