Bydgoska Pesa zaprezentowała długoterminową strategię

Rozwój produktów, wprowadzenie nowych technologii i ekspansję zagraniczną - przewiduje nowa strategia producenta pojazdów szynowych Pesa z perspektywą 2025+, którą przedstawiono w Bydgoszczy. Pociągi i tramwaje produkowane z fabryce mają odpowiadać zapotrzebowaniu na niskoemisyjny transport.

W prezentacji strategii dziennikarzom wziął udział prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. PFR jest niemal 100-procentowym właścicielem firmy.

"Jest to ważny dla PFR dzień, czas na podsumowanie ponad dwóch lat naszej obecności w Pesie. Naszym zdaniem restrukturyzacja przyniosła stabilizację wyników finansowych. Jednocześnie firma w tym czasie była zdolna ukończyć największe kontrakty, postawić na rozwój nowych produktów i pozyskiwać nowe zamówienia. Teraz przede wszystkim zależy nam, aby Pesa skoncentrowała się na długoterminowym rozwoju, wykorzystaniu swojego potencjału, korzystając z tego, że posiada akcjonariusza, czyli PFR, który zapewnia jej długoterminowe źródła finansowania"

- powiedział prezes PFR.

Borys zaznaczył, że PFR zdecydował się na wejście do Pesy, gdyż jest ona jedną z niewielu polskich firma przemysłowych, która jest w stanie tworzyć własne technologie i wychodzić z nimi skutecznie na rynki zagraniczne.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo