Czarnek oburzony swastyką przed gmachem MEiN. "Tu przejeżdżały tysiące polskich męczenników..."

Młodzi ludzie stojąc dwa metry od bramy, przez którą przejeżdżały tysiące polskich męczenników na Szucha - w najgorszym miejscu w okupowanej Warszawie - ci ludzie trzymają swastykę i nie wiedzą co to jest w ogóle! - mówił w środę w Sejmie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Szef resortu pokazał zdjęcie wykonane podczas poniedziałkowej pikiety pod gmachem MEiN.

Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

W środę wieczorem w Sejmie trwa debata nad wnioskiem KO o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

Po wystąpieniach posłów, przyszedł czas na wystąpienie samego ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

- Chcemy uczyć w szkołach dzieci męstwa, umiarkowania, roztropności, mądrości…

- mówił szef resortu. - Wiecie co to jest? - zwrócił się do posłów opozycji.

- To są cnoty! Cnoty, które wyście wyśmiali w ostatnich tygodniach. Ale to nic dziwnego… Macie zupełnie inny model edukacyjny - tłumaczył polityk.

- Wy uczycie dzieci czegoś takiego; to jest wstyd! - wykrzyczał w stronę opozycji. W tym momencie minister na mównicy sejmowej pokazał zdjęcie kilkunastoletniej dziewczyny na Szucha, przed ministerstwem (MEiN - red.), z wulgarnym napisem. - Wy ją zachęcacie! I ten wasz Strajk Niektórych Kobiet - adresował dalej do polityków opozycji.

Pokazał również drugie zdjęcie. Na nim widać było baner, który znalazł się na poniedziałkowej pikiecie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet przed gmachem Ministerstwa Edukacji i Nauki. „Czarnek faszystowska świnia” - można było przeczytać. W nazwisko ministra wpleciono symbol swastyki, po którym spływa krew.

- Ale już potężnym skandalem jest to proszę państwa. Młodzi ludzie stojąc dwa metry od bramy, przez którą przejeżdżały tysiące polskich męczenników na Szucha - w najgorszym miejscu w okupowanej Warszawie - ci ludzie trzymają swastykę i nie wiedzą co to jest w ogóle! - mówił wyraźnie poruszony.

- Nie wiedzą, jaką szkodę robią sobie, swoim rówieśnikom i historii Polski. To jest skandal i to wasza zasługa!

- ponownie zwrócił się do opozycji.
 

 

Źródło: niezalezna.pl

Aleksander Mimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo