Zmiana pogody w Beskidach. Sprzyja górskim wędrówkom

W sobotę w Beskidach nie było tak upalnie jak w poprzednich dniach. Rano temperatura nie przekraczała 20 st. Pogoda sprzyja wędrówkom po górach. Warunki na szlakach turystycznych są bardzo dobre – poinformowali ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR.

pixabay

- W górach nie padało mocno, więc warunki na szlakach są bardzo dobre. Temperatura w sobotę rano była optymalna; nie przekraczała w dolinach 20 st. W wyższych partiach gór wynosiła ok. 10-12 st. W porównaniu z poprzednimi dniami mocno się ochłodziło. Jest przyjemnie. Widoczność jest bardzo dobra. Zachmurzenie umiarkowane

- podał ratownik dyżurny stacji GOPR w Szczyrku.

[polecam:https://niezalezna.pl/402871-dzisiaj-takze-czekaja-nas-burze-zobacz-gdzie-sie-pojawia

W sobotę raczej nie będzie padało, ale w plecaku powinna się znaleźć nieprzemakalna kurtka. Zawsze trzeba pamiętać o zapasie wody i nakryciu głowy. Ważne są solidne buty. Należy też zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy z aplikacją „Ratunek”.

W przypadku nadejścia burzy należy zejść z otwartej przestrzeni. Nikt nie powinien chronić się pod drzewem z uwagi na spadające konary. Nie wolno stawać w pobliżu skał, po których spływa woda, gdyż może dojść do porażenia.

W Beskidach funkcjonują koleje linowe.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#GOPR #Beskidy

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo