Liderki Strajku Kobiet staną przed sądem! Prokuratura skierowała akt oskarżenia

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała na początku lipca do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Marcie L., Klementynie S. oraz Agnieszce C.-F. - poinformowała prok. Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Liderkom Strajku Kobiet grozi do ośmiu lat więzienia.

Klementyna S. (na pierwszym planie) i Marta L.
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

- Zarzut obejmuje sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób i spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego w postaci możliwości zarażenia wirusem SARS-CoV-2 i szerzenia się choroby zakaźnej COVID-19 poprzez organizację i prowadzenie marszy w październiku, listopadzie oraz grudniu 2020 r. na ulicach Warszawy

 - poinformowała Skrzyniarz.

"Marta L. została ponadto oskarżona o znieważenie funkcjonariuszy policji oraz publiczne pochwalanie popełniania przestępstw polegających na niszczeniu fasad budynków kościołów oraz złośliwym przeszkadzaniu publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła" - dodała.

Za czyn z art. 165 par. 1 pkt 1 Kodeksu karnego (sprowadzanie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej) grozi do ośmiu lat więzienia.

Marta L., Klementyna S. oraz Agnieszka C.-F. to liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#akt oskarżenia #strajk kobiet

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo