Najnowszy numer „GP”: Zmarnowane lata piłkarskiej kadry

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 30 czerwca) szczególnie polecamy okładkowy tekst Adriana Stankowskiego „Boniek musi odejść w niesławie. Zmarnował najlepsze lata najbardziej utalentowanej generacji”. Będzie też o tajnej liście wsparcia Sławomira N. i strategicznej klęsce Putina w Genewie. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

„Zbigniew Boniek sam, bez wezwań prasy i kibiców, odejdzie ze stanowiska szefa PZPN. Skończyła mu się kadencja, w międzyczasie udało mu się załapać na tłustą synekurę w europejskiej centrali piłkarskiej. Powinien jednak odejść w niesławie, na jaką zasługuje, po zmarnowaniu być może najzdolniejszego pokolenia polskich piłkarzy”.
- czytamy w tekście Adriana Stankowskiego.

Ponadto w numerze:

  • Tajna lista wsparcia Sławomira N.

„Podejrzany o korupcję Sławomir Nowak dzięki zrzutce zorganizowanej przez polityków PO mógł wpłacić milion złotych kaucji, unikając powrotu do aresztu. Jednak jego dawni partyjni koledzy niechętnie przyznają się do udzielonej pomocy”.
- ujawnia Piotr Nisztor.

  • Jak Niemcy prześladowali homoseksualistów

„Niemcy, którzy dziś potępiają Polaków i Węgrów za „homofobię” i obwieszając się tęczowymi flagami, jeszcze do 1994 roku skazywali homoseksualistów z tzw. paragrafu 175, wprowadzonego za Bismarcka. Niewiele osób wie, że po II wojnie światowej niemieccy geje uwolnieni z obozów koncentracyjnych trafili w wyniku decyzji władz RFN do więzień, a w sumie między 1950 a 1969 rokiem za homoseksualizm skazano około 20 tys. osób”.
- czytamy w tekście Grzegorza Wierzchołowskiego.

  • „Prawo Zan” - Italia kontra Watykan

„We Włoszech trwa gorąca debata wokół protestu Watykanu dotyczącego zmian w ustawie „antydyskryminacyjnej”. To pierwszy taki przypadek od czasu podpisania Traktatów Laterańskich, by Państwo Kościelne interweniowało drogą dyplomatyczną w sprawie prawa włoskiego. Pokazuje tym samym wagę „antyhomofobicznego” „prawa Zan” – jako swego rodzaju precedensu w UE. Włoski projekt może wyznaczyć kierunek dalszych modyfikacji cywilizacyjno-prawnych i dać asumpt instytucjom unijnym, by za jakiś czas podobnych ruchów oczekiwać od państw członkowskich”.
- informuje Tomasz Łysiak.

  • Strategiczna klęska Putina w Genewie. Polska ratuje Europę

„Zablokowanie idei szczytu UE–Rosja to niewątpliwy sukces państw naszego regionu, w tym Polski. To jednak też groźny sygnał, że Paryż i Berlin ciągle myślą w kategoriach „normalizacji” stosunków z Moskwą”.
- więcej na ten temat w tekście Macieja Kożuszka.

  • Kopernik rozmawia z Bogiem

„W National Gallery w Londynie trwa właśnie wystawa, na której główną gwiazdą jest obraz Jana Matejki „Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem”. Po raz pierwszy od niemal 150 lat dzieło to opuściło mury Uniwersytetu Jagiellońskiego”.
- o niezwykłej wystawie pisze na łamach „GP” Magdalena Łysiak.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie
https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819

W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli 

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.

 

Źródło: Gazeta Polska

#Gazeta Polska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo