PiS niekwestionowanym liderem sondaży. Koalicja Obywatelska goni Hołownię

Gdyby odbywały się teraz wybory do Sejmu, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Jak wynika z najnowszego sondażu United Surveys, partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyłaby 34,2 proc. Na drugim miejscu znajdowałaby się Polska 2050 - 19 proc., a na trzecim - Koalicja Obywatelska - 14,7 proc.

Sejm RP
twitter.com/KancelariaSejmu

"Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, niekwestionowane zwycięstwo odniosłaby partia Jarosława Kaczyńskiego. Według sondażu United Surveys dla WP, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 34,2 proc. respondentów. Oznacza to spadek o 0,6 pkt. proc. względem majowego badania" - czytamy na stronie portalu.

Jak wskazano, z sondażu wynika, że pozycję wicelidera niezmiennie utrzymuje Polska 2050.

"Na ruch Szymona Hołowni swój głos chciałoby oddać 19 proc. ankietowanych. Taki wynik to jednak spadek o 3,1 pkt. proc."

- podano.

Podium zamyka Koalicja Obywatelska, którą wskazało 14,7 proc. respondentów. Tym samym partia ta odnotowuje wzrost poparcia o 1,5 pkt. proc. w porównaniu do poprzedniego badania.

Na czwartym miejscu plasuje się Lewica, która mogłaby liczyć na wsparcie 10,4 proc. badanych, co oznacza wzrost o 1,3 pkt. proc. W Sejmie zobaczylibyśmy jeszcze polityków Konfederacji (7,1 proc.) oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego - Koalicji Polskiej (5,3 proc.).

9,3 proc. respondentów nie wie, na kogo oddałoby głos.

Sondaż przeprowadzono 19 czerwca metodą CATI (wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych) na próbie 1000 osób.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo