Premier ogłosił nowy projekt. "Rodzina jest w centrum uwagi Polskiego Ładu"

Mamy przyjemność zaprezentowania programu demograficznego, który wzmocni Polskę. Rodzina to taki mikrokosmos, można powiedzieć, małe społeczeństwo. Od tego, jak w rodzinie dzieci są wychowywane, zależy później przyszłość społeczeństwa. W rodzinie uczymy się odróżniać dobro od zła, uczymy się odpowiedzialności, cierpliwości - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który w ogrodzie przed Zamkiem Ujazdowskim w Warszawie ogłosił projekt Strategii Demograficznej 2040.

TVP Info/printscreen

Im więcej szczęśliwych polskich rodzin, tym bardziej szczęśliwa Polska w przyszłości. Nie chcemy być, jak papież Franciszek mówi, taką bezpłodną Europą. Chcemy żeby Polska, a w ślad za tym Europa, wzmacniała się również demograficznie, żeby działo się to przez wsparcie rodzin, polskich rodzin

- powiedział premier Morawiecki.

My wsparcie rodzin jako Prawo i Sprawiedliwość mamy w naszym kodzie genetycznym. Od 2015 roku wzmacniamy rodziny w wymiarze materialnym, kulturowym, społecznym, robimy to właściwie na wszystkich możliwych polach. Ale ciągle mamy niedosyt

- podkreślił.

W wydarzeniu biorą też udział m.in. minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg oraz wiceminister, pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej Barbara Socha.

Według wcześniejszych zapowiedzi szefowej MRiPS strategia demograficzna ma pokazać konkretne rozwiązania służące wspieraniu rodzin i zwiększeniu dzietności.

Z kolei wiceminister Socha wskazywała, że w dokumencie zidentyfikowano 10 kluczowych obszarów, w których działania rządu czy samorządów mają wpływ na dzietność.

"Są tam zarówno obszary związane z ekonomią, np. transfery do rodzin czy kwestie związane z organizacją opieki nad dziećmi i godzeniem życia zawodowego z wychowywaniem dzieci"

– mówiła Socha, dodając, że odwrócenie trendów demograficznych jest procesem długofalowym.

 

Źródło: niezalezna.pl,

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo