Cyberataki na Polskę. Zakończyły się tajne obrady Sejmu. Rzecznik rządu zdradza szczegóły

Zakończyły się tajne obrady 32. posiedzenia Sejmu. - W najbliższym czasie spotkamy się w całej Polsce z szeroko zakrojonymi działaniami dezinformacyjnymi; służby zidentyfikowały niektórych autorów takich działań. - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

pixabay

Sprawa cyberataków na Polskę zaistniała w opinii publicznej w ubiegłym tygodniu. Wówczas szef KPRM Michał Dworczyk oświadczył na Twitterze, że w związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na jego skrzynkę email i skrzynkę jego żony, a także na ich konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe. Podkreślił jednocześnie, że "w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny".

Po zakończeniu posiedzenia rzecznik rządu w rozmowie z dziennikarzami relacjonował, że po wysłuchaniu informacji odbyła się debata oraz były zadawane pytania przez posłów. "Jeżeli chodzi o kwestie związane z działaniami podejmowanymi w ostatnich tygodniach i miesiącach, dzisiaj ta informacja została przedstawiona na posiedzeniu Sejmu" - przekazał.

- W najbliższym czasie odbędą się oczywiście posiedzenia właściwych organów poszczególnych gremiów rządowych oraz sejmowych, domyślam się że będzie to również komisja ds. służb specjalnych w ramach działalności sejmowej

- dodał.

Müller poinformował, że w środę rano odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w wąskim gronie, dotyczące "tych wszystkich działań, które były podejmowane w ostatnich tygodniach, w ostatnich miesiącach, które miały charakter zorganizowany".

- Właściwe służby podejmują działania, żeby zidentyfikować i zidentyfikował niektórych autorów tych działań

- poinformował rzecznik rządu na briefingu prasowym. Zaznaczył, że na obecnym etapie informacje w tej kwestii są objęte klauzulą niejawności.

Rzecznik rządu powiedział, że "w najbliższym czasie spotkamy się z szeroko zakrojonymi działaniami dezinformacyjnymi, które mieszają informacje prawdziwe z informacjami, które są całkowicie nieprawdziwe".

Już teraz do niektórych redakcji trafiają spreparowane informacje na temat poszczególnych polityków, które są nieprawdziwe, w całości zmanipulowane, wytworzone na nowo i nieprawdziwe

- stwierdził.

- Chciałbym serdecznie uczulić wszystkich dziennikarzy i całą opinię publiczną, że będziemy przez najbliższe tygodnie, a może przez dłuższy okres przedmiotem jako cała Polska, jako klasa polityczna od prawa do lewa bez względu na barwy polityczne przedmiotem bezprecedensowego ataku informacyjnego i dezinformacyjnego, w związku z tym również chciałem na to również uczulić opinię publiczną

 - dodał Müller.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Sejm

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo