Skandaliczne sceny na Monte Cassino. Wyjątkowo nikczemna prowokacja białoruskiej delegacji

"Dziś cmentarz Polski w Monte Cassino został dosłownie sprofanowany przez delegację białoruskiego dyktatora Łukaszenki" - poinformowało Muzeum Monte Cassino. Białorusini, z przedstawicielami lokalnych władz, złożyli tam wieńce i kwiaty m.in. ze znakami sierpa i młota.

Prowokacja białoruskiej delegacji
fot. Muzeum Monte Cassino

Stosunki pomiędzy Białorusią a Polską są ostatnio napięte. Polskie władze otwarcie potępiają represje, jakie ze strony reżimu Łukaszenki spotykają Polaków mieszkających na Białorusi. W Polsce gościła też liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska. To wszystko sprawia, że sam Łukaszenka wielokrotnie negatywnie wypowiadał się o naszym kraju. Dziś dolano oliwy do ognia. I to w miejscu symbolicznym - na Monte Cassino...

Jak poinformował na Twitterze Tomasz Łysiak, na polski cmentarz przybyła delegacja białoruska, która złożyła wieńce i kwiaty z napisami "Wielka wojna ojczyźniana", datą 22.06.41 oraz znakami sierpa i młota!

- Dziś cmentarz Polski w Monte Cassino został dosłownie sprofanowany przez delegację białoruskiego dyktatora Łukaszenki. Korony kwiatowe z kolorami i godłem sowieckiej Białorusi, z dużą ilością sierpów i młota zostały złożone z okazji 22 rocznicy rozpoczęcia ′′Wielkiej wojny ojczyźnianej": 22 czerwca 1941. r. W towarzystwie delegacji Burmistrz Cassino, Enzo Salera i urzędnicy miejscy. Tylko jedno słowo przychodzi do głowy: wstyd!!!

- poinformowało Muzeum Monte Cassino. 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Monte Cassino #Białoruś

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo