Włosi rzucili się na restauracje. Wzrost rezerwacji o ponad 100 procent!

O 108 procent wzrosły w ciągu tygodnia we Włoszech rezerwacje w restauracjach – wynika z danych popularnej aplikacji, przez którą można zamówić stolik w lokalu. Największy wzrost w dniach dalszego łagodzenia restrykcji zanotowano na Sycylii.

pixabay.com/bridgesward

Raptowny skok dokonywanych rezerwacji wzrósł w pierwszym tygodniu czerwca, gdy w lokalach we Włoszech przywrócono po długiej przerwie także obsługę wewnątrz, a godzina policyjna została zniesiona w kilku regionach uznanych za białe strefy minimalnych obostrzeń.

Na zniesieniu części obostrzeń skorzystały głównie pizzerie, bo tam przychodzi najwięcej klientów. Na drugim miejscu najbardziej obleganych lokali są tradycyjne restauracje z kuchnią śródziemnomorską oraz te specjalizujące się w potrawach z owocami morza.

Klienci powrócili masowo do restauracji przede wszystkim na Sycylii, a także w Wenecji Euganejskiej i Ligurii oraz w Apulii.

Kolejne zaobserwowane zjawisko to wyraźny wzrost rezerwacji dla więcej niż pięciu osób.

Nadal obowiązują ograniczenia liczby miejsc przy stole: do 4 osób w żółtych strefach, jeśli nie mieszkają pod jednym dachem i do 6 w białych strefach

Statystyki wskazują na to, że największą popularnością cieszą się lokale, w których średni wydatek na osobę to mniej niż 30 euro.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo