Nie godziła się na aranżowany ślub - 18-latka zniknęła. "Chyba ją udusili"

"Barbarzyństwo w rodzinie" - to tytuł we włoskiej prasie, która opisuje sprawę zaginięcia 18-letniej córki imigrantów z Pakistanu. Zniknęła ona w Emilii-Romanii, po tym, jak zbuntowała się przeciwko przymusowemu ślubowi. "Została zabita przez wujka i dwóch kuzynów, chyba ją udusili" - to cytowane przez dziennik "Corriere della Sera" słowa brata 18-letniej Saman Abbas. Rodzina dziewczyny wyjechała nagle do Pakistanu.

pixabay.com/Pezibear

Poszukiwana jest nie tylko nastolatka, która wybrała zachodni styl życia, ale także cała jej najbliższa rodzina, która nagle po jej zaginięciu uciekła do Pakistanu.

"Została zabita przez wujka i dwóch kuzynów, chyba ją udusili"

- to cytowane przez dziennik "Corriere della Sera" słowa brata 18-letniej Saman Abbas, które są jednym z najważniejszych tropów w poszukiwaniach. Karabinierzy ujawnili też zdjęcie z kamer monitoringu w miejscowości Novellara, gdzie mieszkali pakistańscy imigranci. Widać na nim wujka dziewczyny i dwóch kuzynów idących z łopatą.

Według śledczych najbardziej prawdopodobną hipotezą jest to, że Saman została zabita pod koniec kwietnia, po gwałtownej kłótni w rodzinie na tle jej wyboru stylu życia.

Najwięcej szczegółów ujawnia obecnie 16-letni brat młodej dziewczyny, który w maju został zatrzymany w Ligurii podczas próby ucieczki do Francji. Trafił do ośrodka dla nieletnich i złożył zeznania w sprawie siostry.

"Tata płakał, nie powiedzieli mi, gdzie jest ciało" - ujawnił. Wcześniej według jego relacji wujek powiedział jego rodzicom, że "zajmie się" sprawą Saman.

Brat nastolatki mówił też, że wujek zagroził mu, że i jego zabije, jeśli zgłosi sprawę policji.

Po tych zeznaniach prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie umyślnego zabójstwa.

"Została ukarana za oddalenie się od zasad islamu i zbuntowanie się przeciwko woli rodziny oraz za ciągłe ucieczki z domu"

- to przypuszczenie przedstawił sędzia, cytowany w "Corriere della Sera".

Śledczy dysponują też wiadomością, jaką brat dziewczyny otrzymał od swojej matki, która uciekła do Pakistanu: "Jeśli będą cię o coś pytać, musisz powiedzieć, że Saman wyjechała".

Nigdy więcej takich przypadków, inna kultura nie może być alibi - podkreśla włoska prasa.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

#małżeństwo #ślub #morderstwo #Pakistan #Włochy

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo