Od października powrót na uczelnie?

Jeśli sytuacja pandemiczna nie ulegnie pogorszeniu, już od 1 października studenci wrócą na polskie uczelnie w pełnym trybie nauczania zdalnego – taką deklarację złożył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Gerd Altmann/pixabay.com/service/license/

Na antenie Polsat News szef resortu edukacji odniósł się do powrotu nauczania zdalnego w szkołach na kilka tygodni przed końcem roku szkolengo.

Skoro zewsząd słyszymy o tym, że nauka zdalna, choć była koniecznością i była na wysokim poziomie w wielu miejscach, bo nauczyciele się do tego przystosowali, a miliard złotych inwestycji w tę informatyzację szkół swoje zrobiło, to jednak generuje problemy i edukacyjne, i wychowawcze, i psychologiczne, to powrót na sześć tygodni, bo już dwa tygodnie dzieci są w szkole w systemie hybrydowym, jest naprawdę czymś, czego potrzebowali wszyscy. Nie rozumiałem nigdy i nie rozumiem do tej pory argumentów przeciwko powrotowi do szkoły na sześć tygodni jeszcze w tym semestrze.
- mówił minister Przemysław Czarnek.

Odnosząc się natomiast do powrotu studentów na uczelnie w trybie stacjonarnym, minister również wskazał konkretną datę.

Od 1 października, jeśli sytuacja pandemiczna nie ulegnie pogorszeniu, nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie wrócili do nauczania w pełnym trybie stacjonarnym.
- mówił Przemysław Czarnek.

Pytany o szczepienia w szkołach przyznał, że taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy.

Jest to możliwe. Pamiętajmy, że w szkołach mamy także gabinety i stomatologiczne, i gabinety pielęgniarskie, lekarskie. To są wszystko punkty, gdzie można te szczepienia prowadzić. Mamy wielkie powierzchnie, sale gimnastyczne. To wszystko będziemy w konsultacji z organami prowadzącymi i dyrektorami szkół przeprowadzać. Jestem absolutnie przeciwnikiem tego, żeby wprowadzać przymusowość tych szczepień. Będą dobrowolne .
- tłumaczył minister Czarnek.

 

Źródło: niezalezna.pl, Polsat News, 300polityka.pl

#szkoła #uczelnia #studia #szczepienia #nauczanie zdalne

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo