Wstyd w Gdańsku przed finałem Ligi Europy. Pseudokibice ruszyli na miasto

We wtorek wieczorem pseudokibice Lechii zaatakowali w ogródkach restauracyjnych w gdańskim Głównym Mieście zagranicznych kibiców, którzy przylecieli na finał Ligi Europy. Policja dysponuje wizerunkami sprawców, którzy wkrótce mają zostać zatrzymani.

fot. screen

We wtorek wieczorem pojawiły się mediach społecznościowych filmy z ataku pseudokibiców Lechii Gdańsk na zagranicznych kibiców, którzy przylecieli na środowy finał Ligi Europy między Manchesterem United a Villarrealem. Chuligani zaatakowali obcokrajowców, którzy siedzieli w ogródkach restauracyjnych w Gdańsku.

Takie obrazki z Gdańska poszły w świat

Jak poinformowała w środę Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, we wtorek około godziny 22 policja otrzymała zgłoszenie, że około 20-30 osób wbiegło na teren jednego z lokali i zaatakowała osoby siedzące w ogródku gastronomicznym.

Na miejsce zostali skierowani policjanci. Niestety po kilku minutach sprawców już nie było. Całe zdarzenie trwało kilkadziesiąt sekund, po których sprawcy się rozbiegli

- informuje Michał Sienkiewicz z biura prasowego KWP w Gdańsku.

Bandyci zostaną zatrzymani - zapewnia policja

Sienkiewicz dodał, że "przyjęto zawiadomienie o przestępstwie, policjanci przeprowadzili oględziny miejsca oraz przesłuchali pierwszych świadków".

Funkcjonariusze przeanalizowali zapisy z monitoringu, trwa ustalanie i zabezpieczanie kolejnych nagrań. Mamy już pierwsze ustalania, prawdopodobnie będziemy publikować wizerunki osób, które brały udział w tym zdarzeniu. Zatrzymania są tylko kwestią czasu.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Gdańsk #pseudokibice #piłka nożna #Liga Europy

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo