Robert Lewandowski przed rozpoczęciem mistrzostw Europy: "Chcę, by Polacy byli z nas dumni"

Robert Lewandowski spotkał się z dziennikarzami w związku z rozpoczynającym się w Opalenicy zgrupowaniem reprezentacji Polski przed mistrzostwami Europy. Najlepszy piłkarz świata opowiedział o tym, jak czuje się po pobiciu rekordu Gerda Muellera w Bundeslidze i ocenił szanse Biało-czerwonych na EURO. "Dla mnie sukcesem będzie, jeżeli kibice reprezentacji Polski będą z nas dumni" - powiedział Lewandowski.

Robert Lewandowski
fot. PZPN

Biało-czerwoni rozpoczynają decydujący etap przygotowań do mistrzostw Europy. Piłkarze prowadzeni przez Paulo Sousę zebrali się w Opalenicy, a kapitan reprezentacji Polski spotkał się z dziennikarzami. Robert Lewandowski został zapytany o to jak się czuje po pobiciu rekordu Gerda Muellera.

Pobiłem rekord, chociaż myślałem, że to niemożliwe. Chyba jednak potrzebuje czasu by to wszystko do mnie dotarło

- przyznał "Lewy", który w ostatnim spotkaniu sezonu Bundesligi strzelił 41. gola w rozgrywkach i pobił historyczny wynik niemieckiego "Bombera".

Piłkarz przyznał też, że nie myśli teraz o poprawieniu kolejnego rekordu Gerda Muellera - 365 goli w karierze w Bundeslidze. Polak dodał jednak, że jeżeli pojawi się okazja, to na pewno ten wynik również będzie chciał poprawić:

Każdy sukces napędza mnie do kolejnego sukcesu. Głód osiągnięć ciągle rośnie. Poczucie spełnienia na pewno jest, ale ono mnie nie osłabia.

Lewandowski został również zapytany o jego oczekiwania związane ze zbliżającymi się mistrzostwami Europy.

Po pierwsze musimy być dobrze przygotowani. Na pewno musimy walczyć, grać mocno i wierzyć w sukces.

Napastnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski odpowiedział również, co uzna za sukces drużyny na zbliżającym się turnieju.

Wyjście z grupy to jest początek. Patrząc z perspektywy wcześniejszego turnieju we Francji musimy pamiętać, że jeden mecz, a nawet jedna sytuacja może zmienić obraz całych mistrzostw i dać pewność by zrobić coś, co wydawało się wcześniej niemożliwe.

Ważny będzie pierwszy mecz, bo daje on możliwość zyskania pewności siebie. Na pewno celem jest wyjście z grupy. Co dalej? Sam chciałbym wiedzieć. Dla mnie sukcesem będzie jeżeli kibice reprezentacji Polski będą z nas dumni

- stwierdził Lewandowski.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Robert Lewandowski #piłka nożna #Euro 2020 #rekord Gerda Muellera

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo