Sejm z Kukizem, ale bez PSL. Przedstawiono najnowszy SONDAŻ parlamentarny

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na zdecydowane zwycięstwo w wyborach parlamentarnych - tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla portalu wp.pl. W Sejmie - gdyby wybory odbywały się teraz - znalazłoby się sześć ugrupowań, a za "burtę" wypadłoby Polskie Stronnictwo Ludowe.

fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Na 35,6 proc. poparcia mogłoby liczyć Prawo i Sprawiedliwość, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę. Tak wynika z przedstawionego dzisiaj sondażu, przeprowadzonego na zlecenie wp.pl przez UCE Research.

PiS zdystansował konkurencję. Drugi w stawce jest ruch Szymona Hołowni, Polska 2050, na który swój głos deklaruje oddać nieco ponad 20 proc. badanych. Na miejscu trzecim znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 17,3 proc. 

Do Sejmu weszłyby jeszcze trzy ugrupowania. Czwartą siłą byłaby Konfederacja, na którą zamierza głosować 9,7 proc. ankietowanych, zaś piątą - co może być pewnym zaskoczeniem - ruch Kukiz'15, mogący liczyć na poparcie na poziomie 6,43 proc. Stawkę ugrupowań, które przekroczyłyby próg wyborczy zamyka Lewica z wynikiem 5,6 proc.

W ławach sejmowych nie zobaczylibyśmy jednak posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego. Według badania, na ludowców swój głos oddałoby tylko 3 proc. badanych.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 15-16 maja 2021 r. metodą CAWI przez UCE RESEARCH dla Wirtualnej Polski. Udział w nim wzięło 1122 respondentów.

 

 Źródło: wp.pl, niezalezna.pl

#Sejm #sondaż

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo