Teatry, opery, kina wracają do gry!

Od 21 maja kina, teatry, opery, filharmonie i grupy cyrkowe, a także domy i ośrodki kultury mogą wznowić działalność, pod określonymi warunkami, w pomieszczeniach - podało MKDNiS. Zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi od 15 maja będą mogły być organizowane z limitem do 150 uczestników.

pixabay

Na stronie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przypomniano, że informację o wcześniejszych terminach znoszenia obostrzeń, rekomendowanych przez ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, przekazał podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

"Kina, teatry, opery, filharmonie i grupy cyrkowe, a także domy i ośrodki kultury w zakresie związanym z przygotowaniem i realizacją wydarzeń artystycznych, wystaw oraz projekcją filmów lub nagrań wideo, mogą wznowić od 21 maja działalność w pomieszczeniach pod następującymi warunkami: udostępnienie widzom lub słuchaczom nie więcej 50 proc. liczby miejsc (co drugie miejsce na widowni); zachowanie odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni; zapewnienie, aby widzowie lub słuchacze realizowali nakaz zakrywania ust i nosa; zapewnienie, aby widzowie lub słuchacze nie spożywali napojów lub posiłków"

- napisano w komunikacie MKDNiS.

Dodano, że "domy i ośrodki kultury i świetlice mogą również wznowić działalność edukacyjną i animacyjną – od 15 maja na otwartym powietrzu, a od 21 maja z zachowaniem reżimu sanitarnego".

W zakresie sportu najważniejsza zmiana dotyczy zajęć i wydarzeń sportowych poza obiektami sportowymi, które od 15 maja będą mogły być organizowane z limitem do 150 uczestników, a od 28 maja – do 250 osób.

Przypomniano, że od 28 maja mogą wznowić działalność siłownie i kluby sportowe pod warunkiem, że na 1 osobę przypada 15 mkw. powierzchni i przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#sztuka #teatr #kino #opera

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo