Kursy korzystania ze smartfona i spotkanie z Wellman dla 60 seniorów. Koszty wyniosą 700 tys. zł

Prawie 700 tys. złotych – tyle ma kosztować projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu, z którego w założeniu ma skorzystać… 60 seniorów, chcących nauczyć się korzystania ze smartfona. Czyli idąc tropem matematycznym, na udział każdego zostanie wydano ponad 11,6 tys. złotych. Kurs zakończy się kameralnym spotkaniem z prezenterką Dorotą Wellman.

Wikimedia Commons @Ralf Lotys ,Creative Commons Attribution 4.0 International

Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu ogłosił nabór dla osób w wieku 50+, które chcą nauczyć się korzystania ze smartfona. Łącznie z propozycji może skorzystać 60 osób. Wartość projektu to 698 tys. złotych. W 90 proc. środki pochodzą z funduszy unijnych (658 211,62 zł).

Na co mają zostać wydane takie pieniądze? Celem projektu „SMART Senior” ma być „podniesienie wiedzy i umiejętności odnoście wykorzystania smartfona w codziennym życiu jako narzędzia do załatwiania spraw urzędowych, zakupów, płatności i nowoczesnych form kontaktów z rodziną”.

WUP w Opolu wymienia, że każdy uczestnik projektu skorzysta z 20 godzin indywidualnej nauki z trenerem. „Szkolenie może się odbyć w domu, w kawiarni lub w innym miejscu dogodnym dla uczestnika. Po szkoleniu odbędą się jednodniowe warsztaty z kompetencji społecznych, realizowane w małych, maksymalnie 10 osobowych grupach. Wszyscy uczestnicy wezmą także udział w wyjściach kulturalnych (do kina, teatru, muzeum), podczas których uczestnicy przetrenują nabyte umiejętności”.

Na koniec projektu dla 60 starszych osób, koszt którego wyniesie prawie 700 tys. zło, odbędzie „kameralne spotkanie motywacyjne” z Dorotą Wellman pt. „Dlaczego nie warto bać się zmian – czyli kto nie ryzykuje ten, nie ma szans na sukces!”.

– Lokalne firmy przyznają, że cały ten pakiet, bez spotkania motywacyjnego z dziennikarką, byłyby w stanie zrealizować w przedziale od 3 do 4 tys. zł za jedną osobę. Koszty byłyby więc zdecydowanie niższe – relacjonuje Kuba Biel, reporter TVP.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, radio.opole.pl

oa
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo