Czy Ziobro poprze europejskie fundusze? Polityk PiS: "Rozmowy cały czas trwają"

- Rozmowy z Solidarną Polską trwają cały czas do końca. Będziemy przekonywać, że coś, co jest bardzo dobre dla Polski, nie powinno być przedmiotem jakichś przetargów i interesów politycznych  - powiedział poseł PiS Marek Suski w rozmowie z redaktor Katarzyną Gójską w programie Telewizji Republika "W punkt".

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro / twitter.com/MS_GOV_PL

Gośćmi programu byli także: wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz, senator Lewicy Wojciech Konieczny oraz poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Lenz. 

Rozmowy z Solidarną Polską

Solidarna Polska zapowiedziała, że zagłosuje przeciw ustawie w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. - Czy państwo jeszcze rozmawiają z Solidarną Polską na temat poparcia i ratyfikacji Funduszu Odbudowy, czy te negocjacje zakończyły się? - zapytała Katarzyna Gójska. 

- Rozmowy trwają cały czas do końca. Będziemy przekonywać, że coś, co jest bardzo dobre dla Polski, nie powinno być przedmiotem jakichś przetargów i interesów politycznych 

- stwierdził Marek Suski. 

Tomasz Lenz zwrócił uwagę, że sprawa związana z ziobrystami jest bardzo ważne. - Jeżeli tak, jak pan poseł Suski mówi, te negocjacje z Solidarną Polską dadzą pozytywny efekt, to tak zwana Zjednoczona Prawica, może przegłosować ratyfikację, nie czekając na to, co zrobi Lewica. Tutaj te negocjacje są dla Zjednoczonej Prawicy bardzo ważne, bo wtedy rzeczywiście w czasie głosowania, te głosy Lewicy nie będą miały takiego znaczenia - stwierdził. 

Czy będzie preambuła? 

-  To głosowanie jest trudne. Jest wiele wątpliwości. Teraz dowiadujemy się o jakiejś koncepcji preambuły, o której nie było mowy. Ma ona coś sugerować

- zwrócił uwagę senator Konieczny. 

Katarzyna Gójska wyjaśniła, że koncepcje preambuły zasugerowała tydzień temu kancelaria prezydenta. - To jest jej pomysł i jej sugestii. To nie jest pomysł Prawa i Sprawiedliwości - wyjawiła. 

Nie ma takiego tematu 

Preambuła ta miałaby być "wskazówką interpretacyjną", w jaki sposób polski parlament i Polska rozumieją mechanizmy zapisane w funduszu odbudowy. Lewica obawia się, że w preambule mogą zostać wpisane jakieś kwestie dotyczące na przykład rezygnacji z powiązania unijnych środków z tzw. praworządnością. Miałby to być "ukłon" w kierunku Zbigniewa Ziobry.  - Czy to w ogóle wchodzi w grę? Czy ten temat nie zaistniał? - zapytała Katarzyna Gójska.

- Nie uczestniczyłem w tych rozmowach, ale z przekazu, który otrzymałem, nie słyszałem, żeby rozpatrywane były kwestie jakiejś preambuły. Wszyscy wiemy, o co chodzi. Chodzi o duże pieniądze dla Polski, a dzisiaj opozycja próbuje znaleźć argument, jak zaszkodzić Polsce 

- ocenił Suski. 

 

Źródło: Niezalezna.pl

#W punkt #parlament #polityka

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo