Hołd dla ofiar Smoleńska na Albicli. Wpisy Klubów Gazety Polskiej i Trybunału Konstytucyjnego

W portalu społecznościowym Albicla nie brakuje dziś wspomnień związanych z katastrofą smoleńską. Hołd ofiarom tragedii oddały Kluby Gazety Polskiej. Okolicznościowy wpis zamieścił również Trybunał Konstytucyjny. Wspólnym mianownikiem wszystkich wpisów jest jedno słowo: Pamiętamy!

Zdjęcie ilustracyjne
albicla.com

10 kwietnia 2010 roku samolot Tu-154M z polską delegacją udającą się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent RP prof. Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią oraz wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.

W 11. rocznicę wydarzeń w Smoleńsku w całej Polsce odbywają się uroczystości rocznicowe upamiętniające ofiary tej niewyobrażalnej tragedii. Na portalu społecznościowym Albicla nie brakowało dziś wzruszających wspomnień. Wystarczy wejść na portal społecznościowy Strefy Wolnego Słowa, by zobaczyć, jak żywa jest pamięć o wydarzeniach sprzed 11 lat.

Hołd ofiarom katastrofy w Smoleńsku oddają także Kluby Gazety Polskiej. Gdańsk, Nowy Sącz, Warka, Piotrków Trybunalski, Ostrowiec Świętokrzyski - z całej Polski napływają wyrazy pamięci o śp. Parze Prezydenckiej i pozostałych 94 ofiarach tragicznego lotu do Rosji.
 
O 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej wspomniano również na oficjalnym profilu Trybunału Konstytucyjnego na Albicli. - Pamiętamy - napisano, publikując zdjęcia ofiar. 
 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Albicla #Smoleńsk

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo