Reformę sądownictwa czeka kontynuacja? Kaczyński na Albicla.com: "Wymiar sprawiedliwości działa fatalnie"

Jesteśmy państwem suwerennym i mamy święte prawo, żeby zreformować wymiar sprawiedliwości, który rzeczywiście w tej chwili działa fatalnie, co bardzo szkodzi polskiemu państwu, a przez to polskiemu społeczeństwu, narodowi - podkreślił w rozmowie z Katarzyną Gójską i Tomaszem Sakiewiczem na Albicla.com wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński,
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Jarosław Kaczyński podczas spotkania w serwisie Albicla.com pytany był przez Kluby "Gazety Polskiej" o kontynuację reformy sądownictwa.

Reforma sądownictwa była omawiana przez komitet bezpieczeństwa, na którego czele stoję. Wydaje się, ze to jest projekt bardzo dobrze przygotowany, bardzo racjonalny. Nie mówię tu o szczegółach, bo przy legislacji istotne są szczegóły. To jeszcze nie było tak bardzo dokładnie analizowane. W moim przekonaniu (projekt-red.) powinien zostać podjęty, choć trzeba pamiętać również o kontekście polskim, jak i zewnętrznym.

- mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Ale jesteśmy państwem suwerennym i mamy święte prawo, żeby zreformować wymiar sprawiedliwości, który rzeczywiście w tej chwili działa fatalnie, co bardzo szkodzi polskiemu państwu, a przez to polskiemu społeczeństwu, narodowi. I dlatego podejmiemy ten wysiłek. A jak to będzie wyglądało, to na pewno zostaną państwo poinformowani, bo będzie to poprzedzone odpowiednią dyskusją

- podkreślił.

Jak dodał, wszystkie zmiany będą wprowadzane z poszanowaniem dla zasad praworządności.

Jeżeli chodzi o wszystkie reguły, które są związane z praworządnością, z bezwzględnym wymogiem niezawisłości sądownictwa, to wszystkie one będą całkowicie przestrzegane. Ale niezawisłość sądownictwa musi oznaczać tu także przestrzeganie prawa, przestrzeganie ustaw. Z tym jest bardzo różnie i to też będzie uwzględnione

- dodał Jarosław Kaczyński.

 

 Źródło: albicla.com, niezalezna.pl,

albicla.com@Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo