Krychowiak jednak zagra na Wembley? Wynik kolejnego testu - negatywny!

Grzegorz Krychowiak, który uzyskał negatywny wynik drugiego testu na koronawirusa, ma jeszcze we wtorek dołączyć do reprezentacji w Londynie - poinformował rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski. 31-letni piłkarz może zagrać w środowym meczu z Anglią w eliminacjach mistrzostw świata.

Grzegorz Krychowiak
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Robert Lewandowski w niedzielnym meczu kwalifikacji MŚ z Andorą (3:0) w Warszawie zdobył dwie bramki, ale opuścił boisko w 63. minucie. Jak się okazało, doznał urazu kolana. Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa przyznał przed środowym meczem z Anglią na Wembley w eliminacjach mistrzostw świata, że brak Roberta Lewandowskiego jest dużą stratą, ale jako trener musi sobie z tym poradzić/

- To jest oczywiście wielka strata, ale jako trener muszę szukać innego wyjścia. Mamy różne rozwiązania, jutro będziemy chcieli je pokazać. Jestem optymistą i wierzę, że sobie z tymi poradzimy. To też sygnał dla innych piłkarzy, aby pokazali swoją siłę, mentalność

 - powiedział Sousa podczas konferencji prasowej na Wembley.

Selekcjoner potwierdził też, że ponownie w wyjściowym składzie wyjdzie bramkarz Wojciech Szczęsny.

Przy okazji konferencji przedstawiciele PZPN poinformowali, iż wynik drugiego testu na koronawirusa w przypadku Grzegorza Krychowiaka był negatywny i jest szansa, że pomocnik Lokomotiwu Moskwa wystąpi na Wembley. Krychowiak jeszcze we wtorek dołączy do kolegów, którzy są już w Anglii.

Wcześniej podano informację, że Krychowiak i Kamil Piątkowski uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa. Drugi z nich nie wystąpi w Londynie, natomiast Krychowiak jest ozdrowieńcem - w związku z tym PZPN podjął rozmowy z UEFA w celu wyjaśnienia sprawy i dopuszczenia piłkarza do meczu. W ciągu dnia przeprowadzono drugi test pomocnika Lokomotiwu Moskwa i, jak się okazuje, wynik jest negatywny.

Środowe spotkanie Anglia - Polska rozpocznie się o godz. 20.45.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Grzegorz Krychowiak

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo