Pożar w serwerowni OVH w Strasbourgu. Nie działa m.in. strona cyfrowej prenumeraty "Gazety Polskiej"

Pożar w centrum danych OVH w Strasbourgu, gdzie ogień zniszczył serwery i dane części klientów. Może to być przyczyną awarii wielu stron internetowych, także w polskim internecie. Nie działa m.in. strona prenumeraty elektronicznej "Gazety Polskiej".

pixabay.com/jarmoluk

Szef francuskiego dostawcy usług hostingowych OVH, Octave Klaba, poinformował na Twitterze o pożarze w centrach danych firmy w Strasbourgu. Ogień pojawił się w nocy z wtorku na środę w bloku SBG2. Pomimo szybkiej interwencji strażaków całkowitemu zniszczeniu uległ blok SBG2 oraz część SBG1. Pożar udało się ugasić około godziny 7.20, jednak nadal nie ma dostępu do serwerów, które ocalały (SBG3 i SBG4). Taka sytuacja może potrwać do jutra.

W wyniku tego zdarzenia poważnie ucierpiało wiele firm na całym świecie, tracąc nagle dostęp do danych oraz oprogramowania. Ta sytuacja pokazuje, jak istotne jest regularne wykonywanie kopii zapasowych.

Problemy w związku z pożarem w serwerowni odnotowuje już Strefa Wolnego Słowa.

Tymczasowo nie działa strona elektronicznej prenumeraty "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" oraz sklepu. W związku z tym - po najnowszy numer tygodnika - zapraszamy do kiosków i salonów prasowych.

Niedostępna jest również usługa logowania, która pozwala czytać zakupione treści na stronach gazetapolska.pl, gpcodziennie.pl oraz panstwo.net.

Pracujemy nad przywróceniem funkcjonalności stron z kopii bezpieczeństwa, którymi dysponujemy. Może to jednak potrwać kilka godzin. Zachęcamy do regularnego sprawdzania, czy strony już działają.

O wszelkich problemach związanych z dostępem do naszych stron będziemy na bieżąco informować.

 

 

 

 

Źródło: niebezpiecznik.pl, niezalezna.pl

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo