Brutalne pobicie proboszcza w Łódzkiem. Zatrzymano 47-latka

Brutalne pobicie proboszcza parafii Wielka Wola-Paradyż (woj. łódzkie). Policja zatrzymała w tej sprawie 47-letniego mężczyznę.

Kościół Przemienienia Pańskiego w Paradyżu
fot. Marek Olszycki - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35661255

Do pobicia 69-letniego proboszcza parafii w Wielkiej Woli - Paradyżu (pow. opoczyński) doszło wczoraj wieczorem. Policja, choć po zgłoszeniu brała pod uwagę różne możliwości, mówi już wprost o przestępczym działaniu osób trzecich.

- Skrupulatnie zebrane dowody, ich dokładna analiza pozwoliła na wytypowanie osoby, która może mieć związek ze zdarzeniem. W środę rano policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę

- poinformowała asp. szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej policji. Obecnie jest przesłuchiwany.

Według nieoficjalnych informacji do ataku na duchownego doszło, kiedy zamykał on bramę na plebanię. 69-letni ksiądz z obrażeniami głowy trafił do szpitala w Opocznie, a następnie do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Lekarze twierdzą, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zaatakowany duchowny jest proboszczem miejscowej parafii od blisko 30 lat. Dziś w Wielkiej Woli - Paradyżu mszę św. w intencji powrotu do zdrowia proboszcza odprawi biskup radomski, Marek Solarczyk. 

 

 Źródło: radioplus.com.pl, niezalezna.pl, pap

albicla.com@michaldzierzak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo