Disney zwalnia aktorkę… za poglądy! Wojna hasztagów #FireGinaCarano vs. #WeLoveCaraDune

Prawdziwa burza przeszła w ostatnich dniach przez media społecznościowe – wszystko za sprawą Giny Carano znanej m.in. z bijącego rekordy popularności serialu Disneya „The Mandalorian” osadzonym w realiach uniwersum „Star Wars”. Amerykańska aktorka, a także zawodniczka określana w USA mianem „twarzy kobiecego MMA” podpadła fanom… wpisami w mediach społecznościowych. Wystosowano nawet petycję z żądaniem jej zwolnienia z obsady serialu, a jak donosi „Variety” władze Disneya przychyliły się do tych próśb.

W mediach społecznościowych wojna hasztagów #FireGinaCarano kontra #WeLoveCaraDune
dmedmedia.disney.com / mat. pras.

Co takiego zrobiła Gina Carano? W dużym skrócie – podpadła internautom o liberalnych i lewackich poglądach. Nie dość, że ośmieliła się nie wspierać ideologii LGBT+, w jednym z wpisów oficjalnie wyśmiała inicjatywę umieszczania na Twitterze zaimków osobowych, którymi należy się zwracać do członków społeczności LGBT+ (np. „she/her/hers”). Aktorka na swoim profilu zapisała: „beep/bop/boop”, co jej krytycy odebrali jako… zachowanie transfobiczne. Carano często krytykowała publicznie ruch Black Lives Matter, co również nie podobało się internautom.

Czara goryczy przelała się jednak, gdy aktorka w kilku wpisach na Twitterze odniosła się do wyborów prezydenckich w USA. Pisała między innymi, że mogło dojść do fałszerstwa wyborczego, a także ostro krytykowała Demokratów.

„Demokraci teraz rekomendują, abyśmy wszyscy zaczęli nosić także opaski na oczy oprócz masek, żebyśmy nie mogli zobaczyć co tak naprawdę się dzieje”.
- czytamy w grafice udostępnionej przez Carano.

Akcja #FireGinaCarano

Aktywność Giny Carano w mediach społecznościowych nie spodobała się zaangażowanym politycznie fanom serialu. Posługując się hasztagiem #FireGinaCarano przypuścili oni szturm na władze Disneya, żądając zwolnienia aktorki z obsady popularnego serialu.

Jak pinformował serwis Insider, internauci domagając się zakończenia współpracy Disneya z Carano regularnie publikują posty o treści: 
„Zwolnijcie Ginę Carano proszę i dziękuję”

Disney zwalnia aktorkę

Na stanowisko władz Disneya nie trzeba było długo czekać. Jak informuje „Variety” Lucasfilm rozstał się z aktorką, która przez dwa sezony grała postać Cary Dune w serialu „The Mandalorian

W zdawkowym komunikacie czytamy, że aktorka, nie jest obecnie zatrudniona przez Licasfilm i Disney po tym, jak spotkała się z krytyką części internautów. Jej posty określono mianem… „odrażających”.

„Gina Carano nie jest obecnie zatrudniona w Lucasfilm i nie ma żadnych planów, aby znalazła się w przyszłości. Niemniej jej posty w mediach społecznościowych oczerniające ludzi na podstawie ich tożsamości kulturowej i religijnej są odrażające i nie do przyjęcia”.
- wyjaśnia rzecznik Lucasfilm w oświadczeniu.

Akcja #WeLoveCaraDune

Tymczasem Gina Carano zyskuje ogromną popularność w mediach społecznościowych. W kontrze do fali hejtu wymierzonej w jej osobę i akcji #FireGinaCarano, od 30 stycznia fani aktorki i zawodniczki MMA udostępniają posty w jej obronie posługując się hasztagami #WeLoveCaraDune #WeLoveGinaCarano. Błyskawicznie udało im się trafić do grona najważniejszych trendów Twittera ostatnich tygodni.

 

 Źródło: niezalezna.pl, forbes.com, Insider, Variety, dmedmedia.disney.com

 

#Gina Carano #The Mandalorian #Disney #serial #rozrywka #kultura #Twitter #cenzura #media społecznościowe

albicla.com@ Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo