Skandaliczne wstawki w grze polskiej produkcji. Słynne „osiem gwiazdek” oraz „bestia z Wadowic”

28 stycznia miała miejsce premiera gry "Medium". Polska produkcja szybko została rozpracowana przez graczy - odnaleźli oni w niej zaskakujące fragmenty. M.in. charakterystyczne osiem gwiazdek albo napis "Bestia z Wadowic", kojarzący się głównie z filmem, do którego wstawiono zdjęcia św. Jana Pawła II, pokazując go tym samym jako zbrodniarza. Twórcy gry twierdzą, że nie wiedzieli, że takie elementy znajdują się w grze i planują "naprawić błąd".

Takie elementy można znaleźć w grze "Medium"

W ubiegłym tygodniu miała miejsce premiera gry "Medium" polskiej produkcji. Gracze szybko odkryli, że w trakcie rozgrywki można odnaleźć niespodziewane elementy. Akcja Medium rozgrywa się w Polsce, więc twórcy postanowili zamieścić tam pewien symbol - osiem gwiazdek, ułożone w charakterystyczny sposób. Skojarzenie jest proste - wulgarne hasło, wykrzykiwane m.in. podczas Strajku Kobiet. 

Ale to nie koniec. W innym momencie gry można znaleźć napis "Bestia z Wadowic" - może być to odniesienie do skandalicznego filmu, w którym papież św. Jan Paweł II przedstawiany jest jako zbrodniarz. Do filmu o seryjnych mordercach doklejono bowiem zdjęcia i fotomontaże z udziałem Karola Wojtyły. Żenująca produkcja została nawet usunięta z serwisu YouTube, ale żyje swoim życiem na innych stronach internetowych. 

Jak to możliwe, że tego typu elementy znalazły się w grze? Przedstawiciel Bloober Team (twórca gry), w odpowiedzi na pytania serwisu ppe.pl, twierdzi, że zarząd nie miał pojęcia o takich elementach w grze:

„Większość z nas w firmie dowiedziała się o tym fakcie z internetu. W Bloober Team pracuje ponad 100 osób - o różnych poglądach politycznych czy religijnych. Jako firma mamy zasadę tolerancji w stosunku do wszystkich bez względu na ich spojrzenie na świat i nie bawimy się w politykę. Błąd zostanie naprawiony w kolejnym updacie".

 


Źródło: ppe.pl, niezalezna.pl

#Medium #Bloober Team #gra #strajk kobiet

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo