Portal społecznościowy Albicla.com, który został stworzony przez Strefę Wolnego Słowa w odpowiedzi na polityczną i ideologiczną cenzurę światowych gigantów bije kolejne rekordy. Do grona kilkudziesięciu tysięcy użytkowników dołączają kolejne instytucje, redakcje oraz politycy z prezydentem Rzeczpospolitej na czele.

Jeśli coś jest popularne, to musi być także dostępne. W dzisiejszych czasach niemal każdy dysponuje smartfonem, więc nie musi siadać przed komputerem, by dowiedzieć się „co w trawie piszczy”. 

Miejski autobus, tramwaj, czy metro – to również miejsca gdzie możemy mieć kontakt ze światem i oczywiście korzystać z Albicli.

Póki co, nie ma jeszcze aplikacji, która by to ułatwiała (i niestety mogłaby być blokowana przez monopolistów), ale nie jest ona wcale konieczna. Wystarczy kilka nieskomplikowanych czynności, aby mieć Albiclę w swoim telefonie bez konieczności wpisywania za każdym razem adresu.

Jak stworzyć skrót do Albicla.com?

To całkiem proste!

Użytkownicy systemu iOS (iPhone, iPod touch oraz iPad ) po otworzeniu przeglądarki wpisują adres www.albicla.com, a następnie klikają w przycisk „opcje”. Potem wystarczy już tylko kliknąć "Do ekranu początkowego" i gotowe. Mamy Albiclę w swoim smartfonie.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku urządzeń z systemem Android.

Po otwarciu przeglądarki i wpisaniu adresu www.albicla.com klikamy w ikonę trzech kropek, po czym klikamy w "Dodaj do ekranu głównego".

Dzięki temu prostemu zabiegowi będziecie Państwo mogli bez żadnych problemów korzystać z serwisu Albicla.com wszędzie. Wystarczy jedynie połączenie z internetem.