Mocny wpis Beaty Szydło! "Nie możemy nigdy zapomnieć o ofiarach niemieckiego bestialstwa"

76 lat temu ostatni więźniowie niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau doczekali ratunku. Nie możemy nigdy zapomnieć o ofiarach niemieckiego bestialstwa – napisała w mediach społecznościowych pochodząca z ziemi oświęcimskiej była premier Beata Szydło.

Beata Szydło / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Była szefowa rządu, a obecnie europoseł, opublikowała na Facebooku wpis, w którym nawiązała do przypadającej w środę 76. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz.

- "76 lat temu ostatni więźniowie niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau doczekali ratunku. Jednak wcześniej Niemcy zamordowali miliony. Zabijali w obozach śmierci, ale też wprost na ulicach. Nie możemy nigdy zapomnieć o ofiarach niemieckiego bestialstwa!”

- napisała Beata Szydło.

Niemcy założyli obóz Auschwitz w 1940 r., aby więzić w nim Polaków. Auschwitz II-Birkenau powstał dwa lata później. Stał się miejscem zagłady Żydów. W kompleksie obozowym funkcjonowała także sieć podobozów. W Auschwitz Niemcy zgładzili co najmniej 1,1 mln ludzi, głównie Żydów, a także Polaków, Romów, jeńców sowieckich i osób innej narodowości. Obóz wyzwoliła 27 stycznia 1945 r. Armia Czerwona.

W środę po południu odbędą się uroczystości rocznicowe. Z powodu COVID-19 po raz pierwszy przeprowadzone zostaną jedynie w internecie.

ONZ ustanowiło 27 stycznia Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#holokaust #Beata Szydło

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo