Sylwestrowa lista! Mucha, KOD-kapela, hymn #StrajkKobiet. Odważysz się odsłuchać wszystkie utwory?

Śpiewająca o puczu poseł Joanna Mucha oraz bijąca rekordy żenady KOD-kepala na przestrzeni lat zyskała poważną konkurencję. Za śpiewanie wzięli się strajkujący nauczyciele oraz uczestnicy #StrajkKobiet. Efekt tych wokalnych „popisów” to widowisko TYLKO DLA WIDZÓW O MOCNYCH NERWACH! Specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy subiektywne zestawienie utworów, obok których po prostu nie można przejść obojętnie. Oj... będzie bal!

StockSnap/pixabay.com/service/license/

KOD-kapela

Chór Komitetu Obrony Demokracji zdążył trwale zapisać się w pamięci wielu Czytelników z racji wielu kompromitujących pieśni, wykonywanych na ulicznych manifestacjach. Na przykład sporym echem odbiło się śpiewanie przez grupa zwolenników KOD i Obywateli RP o „wolnych sądach” do melodii piosenki „Another Brick in the Wall II” Pink Floyd.

„Oni się pod sejmem marnują, muszą zespół założyć!”, „Otwieram biznes, będę szył kaftany bezpieczeństwa.”, „Ale odlot!”.
- to tylko niektóre komentarze internautów.

Była też Warszawianka KOD-u odśpiewana przez Konrada Maternę podczas protestu pod Sejmem 16 grudnia 2016.

 
Był także pamiętny "Czarny walc" - hymn Komitetu Obrony Demokracji wielokrotnie odtwarzany podczas manifestacji i protestów.
Przebojów KOD-kapeli jest znacznie więcej:

Dla widzów o mocnych nerwach mamy też cały koncert KOD-kapeli. Do obejrzenia TUTAJ

W 2019 roku chór KOD uraczył nas nowym przebojem. W sieci pojawił się utwór KOD-u pod tytułem "Polexit nie przejdzie!" - dotyczy oczywiście kolejnego wyimaginowanego zagadnienia. Polexit bowiem jest tylko efektem bujnej wyobraźni polityków opozycji. Ale KOD temat podchwycił i jest! Ale uwaga, materiał jest naprawdę "mocny"!

Bohaterów kolejnego krótkiego filmiku jest czworo. Wszyscy w koszulkach z napisem "konstytucja". Za estradę służy wnętrze samochodu. A wykonanie znanej piosenki wywołało... No właśnie, o aplauzie trudno mówić. Ale sami zobaczcie i oceńcie.

ŚPIEWAJĄCY NAUCZYCIELE

Sporo przebojów pojawiło się także podczas strajku nauczycieli:

My lubimy pracę w szkole, a nam radzą pójście w pole, by hodować krowy w łaty, i mieć prawo do dopłaty.
- śpiewali nauczyciele z VIII LO i ZSPS w Toruniu.

Nie pucz... kiedy odjadę!

Trudno zapomnieć również wokalne „wyczyny” poseł Joanny Muchy. Gdy protest posłów opozycji w Sejmie przerodził się w prawdziwą farsę, po pierwszym dość osobliwym wokalnym występie Joanny Muchy wydawać by się mogło, że tej żenady nie da się już przebić, Mucha postanowiła... zaśpiewać ponownie.

#TuJestSejm protestujący oczekiwanie na wznowienie obrad umilają sobie pieśnią #CzęśćArtystyczna. pic.twitter.com/spQTv9CMsf

— michal.rachon (@michalrachon) December 27, 2016

Ciao, ciao - hymn Strajku Kobiet

Wszystko przebija jednak najnowszy hymn Strajku Kobiet! 

„Swojemu ciału powiedzieć ciao, ciao…. To bierz transparent, jak inne siostry i śpiew swój po ulicy nieś. Niech płonie nasz gniew w tysiącach gardeł, co krzyczą: dość ofiarom dość ofiarom… Jesteśmy równe, jesteśmy wolne, niech świat usłyszy naszą pieśń”.
- to tylko fragment tekstu, który jednak doskonale oddaje „klimat” całego utworu.

UWAGA FILM TYLKO DLA WIDZÓW O MOCNYCH NERWACH:

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Joanna Mucha #strajk kobiet #KOD-kapela #Lista przebojów #Sylwester

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo