Depardieu odbierze rosyjski paszport osobiście od Putina

  

Kreml ma nowego ulubieńca – to Gerard Depardieu, który przed wysokimi podatkami i kpiną własnych rodaków postanowił uciec aż do Rosji. Pod swoje skrzydła aktora przygarnął Władimir Putin, a sam Depardieu przyznał, że jego ojciec był komunistą i słuchał Radia Moskwa.

Na fali sensacji, jaką w Rosji stał się Depardieu, rzecznik Kremla zapowiedział, że aktor spotka się dziś z Władimirem Putinem i być może osobiście odbierze od niego swój rosyjski paszport.

Dmitrij Pieskow oświadczył, że Depardieu przybył już do czarnomorskiego Soczi, gdzie wieczorem ma się spotkać z Władimirem Putinem. Przyznając aktorowi rosyjskie obywatelstwo Kreml podkreślił jego zasługi dla kultury i kinematografii rosyjskiej. Depardieu grał m.in. tytułową rolę w filmie „Rasputin”, w którym ostateczne poprawki do scenariusza nanosił sam Władimir Putin.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy Rosjanie są tak zachwyceni naturalizacją francuskiego aktora jak doradcy Putina i sam rosyjski prezydent. Wielu Rosjanom naraził się on zapewniając o swojej sympatii dla Putina i wychwalając rosyjską demokrację określając ją nawet mianem „wielkiej demokracji”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Olsztyn lepiej chroniony przed skutkami ulew

/ MichaelGaida

  

Miasto Olsztyn zbudowało cztery nowe zbiorniki retencyjne, a w najbliższym czasie rozpocznie się budowa kolejnego. Zbiorniki mają zapobiec zalewaniu miasta w czasie gwałtownych opadów deszczu, a zgromadzona w nich woda może służyć m.in. do mycia ulic.

W ciągu ostatniego roku zbiorniki retencyjne na wody opadowe powstały w różnych dzielnicach Olsztyna. Jak poinformowała rzeczniczka ratusza Marta Bartoszewicz, większość prac związanych z tymi inwestycjami już zakończono. "Przy niektórych trwają prace wykończeniowe" - dodała.

Zbiorniki retencyjne mają uchronić miasto przed zalewaniem w czasie gwałtownych opadów. Zgromadzona w nich woda ma być także wykorzystywana do podlewania miejskiej zieleni czy mycia ulic. W niektórych przypadkach będzie też mogła służyć strażakom.

Gotowy jest zbiornik retencyjny na ul. Bydgoskiej (pojemność 1,9 tys. m sześc.), na rogu ulic Witosa i Laszki (650 m sześc.) oraz na skrzyżowaniu ulic Bukowskiego i Brylantowej (14,1 tys. m sześc.). Na ukończeniu jest także zbiornik na skrzyżowaniu ulic Bukowskiego i Antonowicza, o pojemności 1,3 tys. m sześc.; ma on służyć osiedlowej rekreacji - będzie przy nim fontanna ławeczki i ścieżki spacerowe.

Trwają roboty przygotowawcze do przebudowy zbiornika zlokalizowanego w pobliżu marketu OBI, o pojemności 104,9 tys. m sześc. Łączna wartość prac związanych z budową zbiorników retencyjnych to niemal 7,8 mln zł; 85 proc. tej kwoty to unijne dofinansowanie z programu Infrastruktura i Środowisko.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl