W czasie pandemii kryzys psychiczny jest tematem szczególnie aktualnym, bo wielu doświadcza nie tylko lęku przed zakażeniem, utratą pracy lub bankructwem prowadzonej firmy. Zamknięcie w domach czy konieczność pracy zdalnej często pozbawia możliwości realizacji własnych pasji i sprawia, że stajemy się bardziej podatni na kryzysy psychiczne.

- powiedział Maciej Bóbr, rzecznik prasowy psychiatrycznego Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie.

Wystawa „Uważaj na głowę” otwarta została w szpitalu Babińskiego w 2016 r. Ekspozycja ma pomóc zrozumieć sytuację osób doświadczających kryzysów psychicznych. Osnową narracji wystawy są cytaty z 30 wywiadów – opowieści ludzi po traumatycznych przeżyciach. Historie te przybliżają obraz objawów choroby, zaburzeń, leczenia i pobytu w szpitalu, sytuacje po jego opuszczeniu i wreszcie zdrowienie.
Ze względu na pandemię ekspozycja „Uważaj na głowę” nie jest dostępna dla zwiedzających, ale grupa entuzjastów zajęła się jej wirtualnym udostepnieniem.

Opowieści bohaterów wystawy są w formie podcastów publikowane na kanale.

Wielu opowiadających dokonało już tzw. coming outu – otwartych i publicznych wypowiedzi o swoich doświadczeniach, nagranych kamerą, ale przyjęto zasadę, by na razie nie pokazywać ich twarzy.
- opisywał Bóbr. 

Stronę wizualną w nagraniach stanowią reprodukcje prac plastycznych autorstwa osób po kryzysach.