Do PiS wraca 13 z 15 zawieszonych posłów. Na liście nie ma Ardanowskiego i Kołakowskiego

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało o przywróceniu w prawach członka partii 13 z 15 zawieszonych we wrześniu posłów. W tej grupie nie znalazł się Jan Krzysztof Ardanowski oraz Lech Kołakowski.

Zdjęcie ilustracyjne
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Po wrześniowym głosowaniu w Sejmie nad nowelą ustawy o ochronie zwierząt, zakazującą hodowli na futra i ograniczającą ubój rytualny, 15 posłów klubu PiS - głosujących przeciwko - zostało zawieszonych w prawach członka partii. Na liście posłów, którzy decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego zostali zawieszeni znaleźli się: Jan Krzysztof Ardanowski, Kazimierz Moskal, Henryk Kowalczyk, Lech Kołakowski, Katarzyna Czochara, Zbigniew Dolata, Teresa Glenc, Agnieszka Górska, Teresa Hałas, Jerzy Małecki, Krzysztof Szulowski, Piotr Uściński, Marek Wesoły, Bartłomiej Wróblewski oraz Sławomir Zawiślak.

Dziś Lech Kołakowski - jeden z 15 posłów PiS zawieszonych w prawach członka partii po sejmowym głosowaniu nad nowelą ustawy o ochronie zwierząt, zakazującą hodowli na futra i ograniczającą ubój rytualny - oświadczył w RMF FM, że odchodzi z Prawa i Sprawiedliwości. Wyjaśnił, że powodem jest sprawa noweli ustawy o ochronie zwierząt, którą nazwał "bublem prawnym". Zapowiedział powstanie w Sejmie koła poselskiego. "Jest to grupa kilku osób. Rozmawiamy o nazwie koła" - dodał.

Tymczasem, Krzysztof Sobolewski ujawnił dziś, że "Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało o przywróceniu w prawach członka partii 13 z 15 zawieszonych we wrześniu posłów". W tej grupie nie ma Jana Krzysztofa Ardanowskiego i Lecha Kołakowskiego.

Sobolewski poinformował osobiście o przywróceniu w prawach członka partii większości zawieszonych posłów.

- Postanowieniem Rzecznika Dyscyplinarnego PiS z dnia 17 listopada 2020r. umorzono postępowanie dyscyplinarne w sprawie naruszenia Statutu PiS. W związku z powyższym, wygasa decyzja prezesa PiS z dnia 17 września 2020 r. o zawieszeniu w prawach członka PiS poniżej wymienionych osób

 - brzmi informacja zamieszczona na Twitterze przez szefa Komitetu Wykonawczego.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#PiS

mk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo