W aquaparku zapłacisz za pomocą tęczówki oka

Wrocławski aquapark podpisał umowę o współpracy z PayEye, wrocławską firmą, która jako pierwsza na świecie wprowadziła biometryczną płatność w formie czytnika tęczówki oka. Usługa będzie dostępna, gdy aquapark ponownie będzie otwarty po pandemii.

https://aquapark.wroc.pl/

W przesłanym komunikacie podano, że wrocławski aquapark podpisał umowę z PayEye, wrocławską firmą, która jako pierwsza na świecie wprowadziła biometryczną płatność w formie czytnika tęczówki oka. System payeye wykorzystuje fakt, że tęczówki oka podobnie jak odciski palców są unikalne – inne u każdego człowieka.

„Jak tylko obostrzenia sanitarne zostaną poluzowane, a park wodny otworzy się dla odwiedzających, to ci od razu będą mieć do dyspozycji nowatorską płatność tęczówką oka. Takiej propozycji dla swoich klientów nie ma żaden park wodny na świecie”

- czytamy.

Cytowany w komunikacie prezes aquaparku Grzegorz Kaliszczak podkreślił, że jak tylko usłyszał o możliwości dokonywania płatności okiem, uznał, że to idealne rozwiązanie dla klientów aquaparku.

„Na basen, saunę czy siłownię przychodzi się ze spakowanym ręcznikiem, strojem sportowym, kostiumem kąpielowym i klapkami. Jeśli nie musimy mieć ze sobą portfela ani telefonu, a płatności dokonamy dosłownie w mgnieniu oka, to nasz pobyt stanie się szybszy i łatwiejszy. Uwielbiamy takie technologiczne nowości”

- powiedział Kaliszczak.

„Marzył nam się system płatności, który nie będzie wymagał portfela, karty, telefonu, czy też jakiegokolwiek dodatkowego akcesorium, które nas ogranicza. Klienci wrocławskiego aquaparku chcą korzystać z jego atrakcji, właśnie mając pełną swobodę, a o to chodziło w idei payeye, którą wcielamy w życie”

- powiedział cytowany w komunikacie prezes PayEye Krystian Kulczycki.

Jak podano, by mieć możliwość takiej płatności, wystarczy się zarejestrować na stronie www.payeye.com i zasilić darmowe konto. Podczas pierwszej wizyty w aquaparku zostanie utworzony wzorzec biometryczny (payeye kod), który będzie wykorzystywany do bezpiecznych płatności. Korzystanie z konta, jak i transakcje dokonane tęczówką oka są bezpłatne.

Tą formą można już płacić w kilkudziesięciu punktach we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

mch
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo