Kto zastąpi Pawła Rabieja? Nowego wiceprezydenta Warszawy wskaże Nowoczesna

Lider Nowoczesnej Adam Szłapka potwierdzi, że w ramach umowy koalicyjnej z PO, to jego partia wskaże następcę zdymisjonowanego wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja. W najbliższych dniach ma dojść w tej sprawie do rozmowy z prezydentem stolicy Rafałem Trzaskowskim. Kto zastąpi wiceprezydenta-wczasowicza?

Paweł Rabiej
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

3 listopada portal TVN Warszawa, powołując się na ustalenia dziennikarzy "Faktów" TVN poinformował, że Rabiej - wiceprezydent Warszawy odpowiedzialny za służbę zdrowia wyjechał za granicę w czasie, gdy stolica walczy z pandemią koronawirusa. Wieczorem prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował o dymisji Rabieja. Jak mówił w TVN24, nie wiedział o urlopie swego zastępcy. Jego zachowanie uznał za niepoważne i nieodpowiedzialne.

W stołecznym ratuszu Rabiej odpowiadał za zadania z zakresu ochrony zdrowia i polityki zdrowotnej, a także spraw społecznych, prowadził także zadania z zakresu reprywatyzacji i wypłat odszkodowań za nieruchomości warszawskie na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami; sprawował też nadzór nad Biurem Polityki Zdrowotnej, Biurem Pomocy i Projektów Społecznych oraz Biurem Spraw Dekretowych. 

Kto zastąpi Pawła Rabieja?

Lider Nowoczesnej potwierdził, że stanowisko, które zajmował do tej pory Rabiej, na mocy umowy koalicyjnej w ramach Koalicji Obywatelskiej obsadzi Nowoczesna.

- Mamy podpisaną umowę koalicyjną i będziemy pewnie w najbliższych dniach rozmawiać jak tę współpracę dalej ułożyć

- powiedział Szłapka.

Podobne stanowisko zajął szef stołecznych struktur Nowoczesnej i wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sławomir Potapowicz.

- Sytuacja jest w tej chwili dla nas nowa, prezydent Trzaskowski miał w zaistniałej sytuacji prawo podjąć decyzję o odwołaniu pana Pawła Rabieja. Wymaga to naszego spotkania z prezydentem Trzaskowskim i omówienia dalszej organizacyjnej technicznej współpracy w ramach Koalicji Obywatelskiej

- przekazał Potapowicz.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Paweł Rabiej #Nowoczesna

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo