Naklejki ostrzegawcze przed COVID-19

Naukowcy podają, że aż 65% populacji stanowią wzrokowcy. Właśnie dlatego naklejki ostrzegawcze cieszą się tak dużą popularnością zarówno pośród przedstawicieli sektora prywatnego, jak i podmiotów państwowych. Jakie rodzaje etykiet znajdziemy na rynku? Czy można je zastosować na każdą powierzchnię? I w jakich miejscach warto je umieścić? Podpowiadamy poniżej.

zdjęcie ilustracyjne
commplace.com.pl

Etykiety samoprzylepne COVID-19  – jakie rodzaje znajdziemy na rynku?
Asortyment etykiet samoprzylepnych na rynku jest naprawdę spory. Warto jednak zwrócić uwagę na te, które sprawdzą się w szczególności w kontekście COVID-19 i pozwolą zadbać o bezpieczeństwo osób przebywających w obiektach. Wyróżnić wśród nich możemy kilka podstawowych rodzajów.

Ze względu na komunikat: 

Etykiety samoprzylepne informacyjne
Przykładowa treść:
•    Dezynfekuj dłonie, 
•    Wchodzić pojedynczo,
•    Jedna osoba przy kasie,
•    Załóż maseczkę ochronną.

 
Etykiety samoprzylepne nakazu i zakazu

Przykładowa treść:
•    Nie siadać,
•    Zakaz używania telefonów.
    
Obie powyższe kategorie mogą być przeznaczone do klejenia na ściany, szyby, czy blaty stołów. Sprawdzą się zarówno na powierzchniach typu szkło, glazura, lakierowane drewno i metale, aluminium oraz także na powierzchniach tapicerowanych i sztucznej skórze. Wykonane są z błyszczącej folii samoprzylepnej pokrytej laminatem zabezpieczającym nadruk przed ścieraniem oraz działaniem środków czyszczących, detergentów i płynu do dezynfekcji. Zastosowany klej zapewni odpowiednią przyczepność do płaskich powierzchni i jednocześnie bezproblemowe usunięcie etykiety po okresie użytkowania. 

Ze względu na miejsce przyklejenia:

Etykiety samoprzylepne na podłogę
Zachowują odpowiednią przyczepność do podłóg z materiałów typu: kafelki, panele, beton szlifowany, powierzchnie lakierowane.

Etykiety samoprzylepne na ścianę i pozostałe powierzchnie

Wśród propozycji Etisoft znaleźć można gotowe pakiety dedykowane poszczególnym podmiotom: 
•    Zestaw Etykiet COVID dla HoReCa i Fit&Gym, zawiera kolekcję 82 naklejek zaspokajających potrzeby oznakowania bezpieczeństwa w większości hoteli, restauracji i kawiarni oraz klubów fitness.
•    Zestaw Etykiet COVID dla Instytucji publicznych i Banków zawiera kolekcję 145 naklejek, zaspokajających potrzeby oznakowania bezpieczeństwa w urzędach, bankach, instytucjach kultury i obiektach sportowo-widowiskowych
•    Zestaw Etykiet COVID dla Przemysłu zawiera kolekcję 119 naklejek zaspokajających potrzeby oznakowania bezpieczeństwa w zakładach produkcyjnych, zarówno w halach produkcyjnych, magazynach, pomieszczeniach socjalnych oraz w obszarze biura i administracji.
•    Zestaw Etykiet COVID dla Sklepów i Punktów usługowych zawiera kolekcję 28 naklejek, zaspokajających potrzeby oznakowania bezpieczeństwa w większości małych punktów usługowych i sklepowych
•    Zestaw Etykiet COVID dla Szkoły zawiera kolekcję 87 naklejek zaspokajających potrzeby oznakowania bezpieczeństwa w placówkach oświatowych.

Etykiety samoprzylepne warto wyeksponować:
- na podłodze przy wejściu (naklejki ostrzegawcze przypominające o zachowaniu dystansu),
- na siedzeniach (oznaczając dostępne miejsca),
- na drzwiach (informując o konieczności zakładania maseczek),
- na elementach z pleksiglasu, które odgradzają personel od klientów/pacjentów.

 

 Źródło: commplace.com.pl, niezalezna.pl

#ochrona przed covidem #maseczki

ms
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo