Nielegalni migranci zatrzymani w Bułgarii

Grupę ponad 40 nielegalnych migrantów pochodzących z Syrii i Afganistanu zatrzymano minionej nocy w okolicach stolicy Bułgarii, Sofii - poinformowało we wtorek bułgarskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

pxfuel

Grupa mężczyzn ukrywała się w lesie w okolicach podsofijskiej wsi German. Na razie nie wiadomo, jak przedostali się na terytorium Bułgarii i w pobliże stolicy, oddalonej o ponad 450 km od granicy z Turcją.

Po zakończeniu dochodzenia nielegalni migranci zostaną umieszczeni w jednym z ośrodków dla uchodźców, które mogą pomieścić do 5 tys. osób, lecz obecnie są prawie puste.

W ostatnich tygodniach napływ nielegalnych migrantów nasilił się. Od połowy września zatrzymano dwie 30-osobowe grupy – jedną w środkowej części kraju, drugą przy granicy z Turcją. Zatrzymano równie kilka mniejszych grup.

Od stycznia do sierpnia na bułgarskich granicach zatrzymano 841 osób, w tym 545 w sierpniu. Statystyki za wrzesień są jeszcze niedostępne, lecz dane świadczą o nasileniu się prób nielegalnego przekroczenia granicy.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Bułgaria #migranci #Syria #Afganistan #Sofia #Europa

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo