Czarne chmury nad Sławomirem N. Ukraińscy śledczy kontynuują dochodzenie. Sprawdzają kolejne wątki

Były polityk Platformy Obywatelskiej Sławomir N. pozostaje w areszcie. Niewykluczone, że w jego sprawie pojawią się kolejne wątki. Nowe wieści dochodzą z Ukrainy. - Śledztwo w sprawie ukraińskiej państwowej agencji drogowej Ukrawtodor trwa, nie możemy podać więcej informacji ze względu na konieczność zachowania tajemnicy postępowania przygotowawczego - przekazało Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy (NABU). Na czele Ukrawtodoru stał właśnie Sławomir N.

Sławomir N.
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

W ramach śledztwa dotyczącego Ukrawtodoru zatrzymano w lipcu byłego ministra transportu Sławomira N., który stał na czele tego organu w latach 2016-2019. W sprawie figurują dwie osoby na Ukrainie. Powiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa otrzymała była doradczyni Sławomira N., będąca obywatelką Ukrainy, i obcokrajowiec - przedstawiciel jednej z firm uczestniczących w przetargach Ukrawtodoru.

Sławomira N. zatrzymano w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy. Jak podała wówczas polska prokuratura, zatrzymanie N. było efektem międzynarodowego śledztwa prowadzonego przez wspólny zespół prokuratorów z Polski i Ukrainy a także funkcjonariuszy CBA oraz NABU.

Z kolei w ostatni wtorek polskie Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o kontynuacji śledztwa i zabezpieczeniu środków pieniężnych pochodzących z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez Sławomira N. Pieniądze były ukryte w dwóch specjalnie przygotowanych skrytkach - według mediów: w szafce kuchennej i w podwójnej ściance w szafie. Funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 4 mln zł (4,163 mln) w tym 536.400 euro, 470.000 dolarów i 30.000 zł".

Biuro podało, że zabezpieczono również inne składniki majątkowe, nabyte ze środków pochodzących z przestępstw korupcyjnych, w tym dwa mieszkania, których szacunkowa wartość wynosi ok. 2 mln zł, oraz luksusowy samochód marki Land Rover.

- W ramach prowadzonych czynności dokonano także zabezpieczenia innych rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie

- zaznaczyło Biuro. Jak dodano:

"W ocenie śledczych sprawa pozostaje rozwojowa. CBA kontynuuje czynności związane m.in. z ujawnianiem kolejnych wątków ww. śledztwa oraz składników majątkowych osób, objętych postępowaniem"

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ukrawtodor #Ukraina #Sławomir N.

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo