W dzisiejszym wydaniu „Gazety Wyborczej” pojawił się artykuł Wojciecha Czuchnowskiego „Po dymisji w Radiu Nowy Świat ziobryści udają obrońców wolności słowa”. Autor opisał kulisy odejścia Piotra Jedlińskiego ze stacji, choć w tekście zabrakło wersji samego zainteresowanego.

„Jedliński nie był zmuszany do dymisji. Przeciwnie, gdy podjął taką decyzję, prosiliśmy, żeby tego nie robił, ale on nie chciał ustąpić. Prosiłam go o to osobiście, wiem, że robili to jeszcze inni. Sprawa nadal jest otwarta

- zapewnia cytowana w tekście Magda Jethon.

Na reakcję ze strony Jedlińskiego nie trzeba było długo czekać. Obszerny wpis na Facebooku opublikował dziś rano.

„Dosyć. Ta wypowiedź, to bezczelne kłamstwo, mające najwyraźniej zdjąć jakąkolwiek odpowiedzialność z osób, które wymusiły na mnie dymisję”

- stwierdził.

Ubolewa dalej, że z medium, „mającym być niezależnym, obiektywnym, prezentującym różnorodny obraz świata i otaczającej nas rzeczywistości, zapraszających komentatorów o różnych poglądach”, Radio Nowy Świat stało się „skrzywionym ideologicznie medium, którego udziałowcy, zamiast sikać pod wiatr, robią pod siebie”.

„Jak widać, pani Magda Jethon, która przeniosła do nas wszystkie NAJGORSZE wzorce Trójki, ufna w swoją umiejętność mataczenia, które do tej pory było tolerowane, wiedząc, jak bardzo mi zależy na Radiu Nowy Świat, była pewna, że nawet widząc tak bezczelne kłamstwo, obciążające mnie w pełni za sytuację, "zamknę pysk"”

- czytamy dalej.

Jedliński opublikował też fragment maila, jaki otrzymał od Jerzego Sosnowskiego.

"Ale dla wizerunku RNŚ, dla ucięcia wątpliwości patronów i dla zamknięcia ust nieżyczliwym krytykom byłoby wg mnie optymalne, żebyś, Piotrze, nie obrażając się na nas, tylko rozumiejąc delikatną sytuację całego przedsięwzięcia, podał się do dymisji..."

- brzmi część korespondencji.

Przeprosił także „wspaniałych ludzi, wszystkich pracowników oraz współpracowników” za swój wpis. „Może być brzemienny w skutkach. Jesteście profesjonalistami w każdym calu, tworzycie wspaniały zespół, naprawę kocham was, jednak są granice upadlania człowieka” - wskazuje.

Na koniec wyraził nadzieję, że „Wojciech Czuchnowski oraz Gazeta.pl nie odważy się usunąć artykułu lub dokonać w nim zmian, bo to oznaczałoby cenzurę” (pis. oryg.).

W poniedziałek internetowe Radio Nowy Świat poinformowało na Twitterze, że współzałożyciel stacji Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa spółki zarządzającej tym radiem. Wcześniej w mediach rozgłośnia była krytykowana za używanie męskiej formy wobec Michał Sz. - przedstawiającego się jako Małgorzata Sz. "Margot".