Sprawdzone prezenty

Ślub to nie tylko rodzinna uroczystość, ale także duży wydatek dla organizatorów. Polacy na wesele wydają od 41 do 60 tys. zł – wynika z raportu „Oczekiwania i wydatki par młodych”. Upominki od gości często rekompensują młodej parze poniesione nakłady.

Najczęstszym prezentem ślubnym wybieranym przez gości jest koperta z gotówką. Większość osób stawia na tę formę upominku z czysto praktycznego punktu widzenia. Nierzadko wybierając tę formę podziękowania za zaproszenie obliczamy kwotę, która w przybliżeniu równa się sumie wydanej przez młodych na przygotowanie uroczystości.

Popularne są również przedmioty codziennego użytku, np. nowa zastawa kuchenna czy oryginalny dodatek do domu lub mieszkania. Jednak w tym przypadku musimy pamiętać, że możemy nie trafić w gust nowożeńców.

A może złoto?

Prezentem, który pozwoli wyróżnić się z tłumu jest złoto inwestycyjne w postaci cennych monet lub sztabek. Para Młoda może sama zdecydować, czy zachowa złoto jako inwestycję na przyszłość, czy – w razie chęci lub nagłej potrzeby posiadania gotówki – zdecyduje się spieniężyć otrzymany upominek.

Sztabki złota mogą wyróżniać się również niepowtarzalnym wzorem oraz zachwycić wyjątkowym motywem. W ofertach dealerów możemy znaleźć również motyw serca, który doskonale sprawdzi się jako podarunek na ślub.

Najczęściej na prezent wybierane są sztabki od 1 do 5 gram. Można je kupić już za około 250 zł. Ceny różnią się w zależności od gramatury i dodatkowych elementów widniejących na produkcie. Większe sztabki to wydatek kilku tysięcy złotych.