"Jesteśmy wyszkolonymi marksistkami" - mówią założycielki Black Lives Matter. Bohaterki... Wysokich Obcasów

Alicia Garza i Patrisse Cullors to założycielki ruchu Black Lives Matter - organizatora protestów po śmierci George'a Floyda, które przybrały brutalny przebieg, a ostatnimi czasy oprócz walki z rasizmem i brutalnością policji, na ustach niosą hasła rodem z wieców Antify. Zarówno Garza, jak i Cullors określają się mianem "wyszkolonych marksistek" i trafiły na okładkę... Wysokich Obcasów, które należą do Agory.

okładka Wysokich obcasów
niezalezna.pl

Choć ruch Black Lives Matter działa już od dłuższego czasu, to szczególnie uaktywnił się po śmierci George'a Floyda - czarnoskórego mężczyzny, który zginął podczas brutalnej interwencji policji. 

Z założenia protesty miały być pokojowe, ale szybko przekształciły się wręcz w zamieszki. Aktywiści niszczą pomniki, zajmują całe dzielnice, do których nie wpuszczają policji i mają coraz większe żądania.

Na czele ruchu stoją Alicia Garza i Patrisse Cullors - zagorzałe marksistki.

Ja i Alicia jesteśmy szczególnie wyszkolonymi organizatorami – jesteśmy wyszkolonymi marksistami. Jesteśmy doskonale zorientowane w teoriach ideologicznych

- mówiła Cullors w opublikowanym niedawno w internecie nagraniu.

Komunistyczne zapędy założycielek BLM nie przeszkadzają redakcji Wysokich Obcasów. Zostały nawet bohaterkami okładki gazet należącej do Agory.

 

Źródło: niezalezna.pl,

#Black Lives Matter #Wysokie Obcasy

Beata Mańkowska
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo