Lider Black Lives Matter nawołuje do... niszczenia obrazów Jezusa. „Rażąca forma białej supremacji”

Liderzy ruchu Black Lives Matter nie tylko nie potępiają aktów wandalizmu, mających miejsca w USA, ale i je popierają. Wybijane szyby w sklepach, palone samochody i dewastowane pomniki amerykańskich bohaterów jednak nie wystarczą. Shaun King - jeden z przywódców Black Lives Matter - stwierdził, że... "wszystkie malowidła ścienne i witraże przedstawiające białego Jezusa i jego europejską matkę oraz ich białych przyjaciół również powinny runąć". W jego ocenie "stanowią one rażącą formę białej supremacji".

Zdjęcie ilustracyjne, Protesty w Ferguson w sierpniu 2014 roku
By Loavesofbread - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34803324

Od końca maja trwają demonstracje spowodowane zabiciem przez policję w Minneapolis czarnoskórego George' Floyda. Demonstracje odbywają się też pod Białym Domem. Skandowane są antyrasistowskie, antyprezydenckie i antypolicyjne hasła.

Po zmroku, pokojowe za dnia, demonstracje przeradzały się czasem w zamieszki. Dochodziło do plądrowania sklepów. Od dwóch tygodni manifestacje w Waszyngtonie były pokojowe i stopniowo słabły.

Na fali protestów, w USA dewastowane i obalane są pomniki europejskich zdobywców, postaci z czasów kolonialnych i postaci posądzanych o rasizm. Demonstrujący przed Białym Domem próbowali wczoraj przy pomocy lin obalić pomnik Andrew Jacksona, siódmego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Zapobiegła temu interwencja policji. Wcześniej zniszczony został pomnik Tadeusza Kościuszki. Ofiarą lewackich barbarzyńców padł też posąg św. Junipera Serry - założyciela San Francisco. Czy teraz przyszedł czas na niszczenie kościołów i figur religijnych?

Shaun King stwierdził na Twitterze, że... "wszystkie malowidła ścienne i witraże przedstawiające białego Jezusa i jego europejską matkę oraz ich białych przyjaciół również powinny runąć".

"Stanowią one rażącą formę białej supremacji. Stworzone jako narzędzia opresji. Rasistowska propaganda. Powinny wszystkie runąć"

- stwierdził.

 

 

Źródło: PAP, twitter,com, niezalezna.pl

#Black Lives Matter #Jezus #obrazy #rasizm

lml
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo