Absurdów politpoprawnosci przybywa. Platforma BBC cenzuruje nawet "Hotel Zacisze"

W ostatnim czasie wielu nadawców uległo ruchowi "Black Lives Matter" i zdecydowało o usuwaniu archiwalnych programów i seriali, w których mogły padać zwroty, które według niektórych mogłyby zostać uznane za rasistowskie. Tym razem padło na "Hotel Zacisze" - platforma należąca do BBC usunęła jeden z odcinków. Dlaczego?

Zdjęcie ilustracyjne
screen z youtube.com

Niedawno informowaliśmy, że film "Przeminęło z wiatrem" został zdjęty z platformy HBO Max. Władze platformy tłumaczyły, że klasyk z 1939 roku jest „produktem swoich czasów” i przedstawia „uprzedzenia etniczne i rasowe”, które „były wtedy błędne i są złe dzisiaj”.

Na tej samej platformie pojawiła się też nowa seria znanej kreskówki "Zwariowane melodie". Fani bajki zwrócili uwagę, że jeden z głównych bohaterów - myśliwy Elmer J. Fudd, który poluje na królika Bugsa - nie ma swojej kultowej strzelby. Twórcy znanej kreskówki o przygodach królika Bugsa w reakcji na przypadki przestępstw z użyciem broni palnej, jednego ze swoich głównych bohaterów pozbawili strzelby. By dawać "dobry przykład" dzieciom, myśliwy Elmer J. Fudd w rękach dzierży... kosę. 

Najnowszy przypadek cenzurowania dawnych dzieł kinematografii dotyczy "Hotelu Zacisze". Jeden z odcinków został usunięty z serwisu UKTV, należącego do BBC. Powodem ma być... rasistowski język. Chodzi o odcinek "Fawlty Towers", w którym jeden z bohaterów wyraża swoje zdziwienie z powodu spotkania lekarza-murzyna. 

Dlaczego usunięto odcinek? BBC nie komentuje sprawy, ale "The Guardian" dowiedziało się, że to ze względu na to, że sceny miały zawierać... "rasowe obelgi".

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Hotel Zacisze #BBC

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo