Minister z uznaniem o Klubach GP: Bez takiej akcji społeczeństwa, nic byśmy nie zrobili

"Decyzje administracyjne mogą być różne, a ludzie, którzy je później realizują i gdyby nie takie ruchy obywatelskie, jak Kluby Gazety Polskiej, to bez tego Polska by nie przeszła epidemii, tak jak przeszła" - mówił dziś minister Łukasz Szumowski, który gościł na XV zjeździe Klubów Gazety Polskiej. Ze strony ministra, z którym rozmawiał redaktor Tomasz Sakiewicz, padło wiele ciepłych słów dla klubowiczów.

Łukasz Szumowski
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Co spowodowało, że udało się dość łagodnie przejść przez epidemię? Minister zdrowia Łukasz Szumowski wskazał, że były to działania ludzi, także w grupach zorganizowanych, takich jak Kluby Gazety Polskiej.

- Na pewno też odpowiedzialność Polaków, działania takich grup jak Kluby Gazety Polskiej, która namawiała, a słyszę to z różnych źródeł: "Zachowajmy się rozsądnie, siedźmy w domach". To było niesamowite, jak Polacy zareagowali, trzymali się tego reżimu, za co bardzo dziękuję również Klubom Gazety Polskiej, bo bez takiej akcji społeczeństwa nic byśmy nie zrobili. Decyzje administracyjne mogą być różne, a ludzie, którzy je później realizują i gdyby nie takie ruchy obywatelskie, jak Kluby Gazety Polskiej, to bez tego Polska by nie przeszła epidemii, tak jak przeszła

- stwierdził Szumowski. 

Redaktor Tomasz Sakiewicz przypomniał w rozmowie, że jeden z twórców Wojsk Obrony Terytorialnej przyznał, że wzorował się na Klubach Gazety Polskiej i jej organizacji.

Łukasz Szumowski nie był tym faktem zdziwiony. 

- To jest niesamowite, ja pamiętam jeszcze dawne czasy, gdy Kluby Gazety Polskiej były ostoją, gdzie ta idea innej Polski, sprawiedliwej Polski, która jest dla wszystkich, była pielęgnowana

- przyznał. 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Łukasz Szumowski #Kluby Gazety Polskiej

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo