Maląg: "Ochroniliśmy 5 mln miejsc pracy". Minister podsumowała też dotychczasową pomoc z "tarcz"

Ochroniliśmy ok. 5 mln miejsc pracy, dzięki przekazaniu 80 mld zł wsparcia z Tarcz, które trafiło do przedsiębiorców - podkreśliła dziś minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Marlena Maląg / twitter.com/PremierRP

- Do wczoraj prawie 80 mld zł wsparcia z różnych instrumentów przygotowanych w ramach Tarcz, które trafiło do przedsiębiorców pomogło utrzymać miejsca pracy. Śmiało możemy powiedzieć, że na ten moment ochroniliśmy ok. 5 mln miejsc pracy

- powiedziała na brifingu Maląg.

Dodała, że te mechanizmy wsparcia, zwrócone są na człowieka, na polską rodzinę, aby pomóc im przetrwać ten trudny czas.

Jak wskazała, jednym z mechanizmów jest dodatek solidarnościowy w wysokości 1400 zł wypłacany przez 3 miesiące.

- Dziś dla rodziny jest wyjątkowy dzień, bo pan prezydent Andrzej Duda zaproponował 7 filarów "Karty Rodziny" przewidującej m.in. wsparcie finansowe dla rodzin i wsparcie seniorów - powiedziała. Jak zaznaczyła, do tej pory do polskich rodzin w ramach programu "Rodzina plus" trafiło już 108 mld zł.

Szefowa ministerstwa rodziny wskazała, że kolejnym, nowym wsparciem dla rodzin jest bon turystyczny to kolejna inwestycja w rodzinę, a z drugiej strony wsparcie dla wyjścia z kryzysu branży turystycznej. Dodała, że bon turystyczny skierowany jest dla dzieci, ale przede wszystkim będzie go można zrealizować w Polsce, co w ten sposób zasili branżę turystyczną środkami finansowymi".

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podpisał dziś "Kartę Rodziny", która m.in. zagwarantowuje finansowe świadczenia prorodzinne. W sobotę prezydent zapowiedział uruchomienie bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego. W poniedziałek poinformował, że bon turystyczny o wartości 500 zł na dziecko będzie przyznawany niezależnie od poziomu dochodów; będzie miał formę elektroniczną i będzie ważny do końca 2021 r.

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz mówiła w poniedziałek, że pierwsze płatności z bonu turystycznego planowane są na ostatni tydzień lipca. Wskazywała również, że szacowana wartość bonów - ok. 3 mld zł - to "wsparcie, jakiego branża turystyczna jeszcze nie miała".

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Marlena Maląg #tarcza antykryzysowa #Tarcza Finansowa #bon turystyczny #Karta Rodziny

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo