Komisja Europejska zatwierdziła polski program pożyczek pomocowych dla dużych firm

Komisja Europejska przyjęła dzisiaj polski program pożyczek dla dużych przedsiębiorstw dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa. Warty 10 mld złotych (2,2 mld euro) program zarządzany będzie przez Polski Fundusz Rozwoju.

pixabay.com/dimitrisvetsikas1969

Program został zatwierdzony na podstawie tymczasowych ram prawnych dotyczących pomocy państwa przyjętych przez Komisję w marcu 2020 r. Program pożyczek jest częścią szerszego polskiego programu wsparcia, tzw. „Tarczy finansowej dla dużych przedsiębiorstw”.

- Program subsydiowanych przez Polskę pożyczek w wysokości 2,2 miliarda euro umożliwi Polsce dalsze wspieranie firm dotkniętych wybuchem pandemii koronawirusa. Środek ten pomoże przedsiębiorstwom zaspokoić ich bezpośrednie potrzeby w zakresie płynności i kontynuować działalność, rozpocząć inwestycje i utrzymać zatrudnienie w trakcie i po wybuchu epidemii

 - powiedziała cytowana w komunikacie wiceszefowa KE Margrethe Vestager.

KE podała, że w ramach programu wsparcie publiczne przyjmie formę pożyczek subsydiowanych o korzystnych stopach procentowych.

Program, który będzie zarządzany przez Polski Fundusz Rozwoju, skierowany jest głównie do dużych przedsiębiorstw. Będzie on jednak również otwarty dla niektórych małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) zarejestrowanych w Polsce, które będą się kwalifikować na podstawie określonych kryteriów.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Komisja Europejska #Tarcza Finansowa

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo