O co tu chodzi? Najpierw awantura w radiowej Trójce, później... lista przebojów Trzaskowskiego

Najpierw "awantura" w radiowej Trójce, później... lista przebojów Trzaskowskiego. To nie żart - dziś kandydat Koalicji Obywatelskiej wraz z Wojciechem Mannem zaprezentuje własną listę muzycznych przebojów Trójki. Polityk i dziennikarz będą puszczać piosenki, tymczasem warszawscy przedsiębiorcy wciąż czekają na pieniądze z tarczy antykryzysowej.

Rafał Trzaskowski
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Awantura w Trójce

Podczas piątkowego notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego podano, że pierwsze miejsce zajęła piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Kierownictwo programu zablokowało stronę, gdzie publikowane są wyniki LP3, a głosowanie zostało unieważnione. Dyrektor Programu Trzeciego Tomasz Kowalczewski podał, że podczas głosowania został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Taką opinię przedstawiła też prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, oświadczając, że unieważnienie piątkowej Listy Przebojów Trójki nie ma nic wspólnego z cenzurą.

W niedzielę Kowalczewski poinformował, że w radiu prowadzone są "intensywne prace nad wyjaśnieniem nieprawidłowego głosowania". Według niego, z ustaleń informatyków wynika iż to "prowadzący tego dnia audycję zdecydował o przestawieniu piosenki" Kazika na miejsce pierwsze, a piosenka wybrana przez słuchaczy z największą liczbą głosów spadła na miejsce szóste.

Z Trójki odszedł prowadzący listę od 1982 roku Marek Niedźwiecki. Ze stacją pożegnali się także m.in. Piotr Kaczkowski, Heronim Wrona, Marcin Kydryński i Agnieszka Szydłowska.  Dyrekcja Trójki zapowiedziała zlecenie audytu Listy Przebojów na przestrzeni ostatnich lat i stworzenie regulaminu audycji. 

Lista przebojów Trzaskowskiego

Gdy emocje jeszcze nie opadły, do akcji wkroczył dziennikarz Wojciech Mann, który z Trójki odszedł już w marcu 2020 roku. To właśnie z jego udziałem odbędzie się dziś specjalna transmisja "Wspólna playlista największych przebojów Trójki". Drugim z uczestników transmisji będzie... Rafał Trzaskowski - kandydat na prezydenta RP, który w tej roli zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską. 

Lista przebojów Trzaskowskiego zbiega się w czasie z problemami, jakie występują w Warszawie z wypłacaniem pieniędzy przedsiębiorcom w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. W tej sprawie dziś u prezydenta interweniowali posłowie PiS, lecz Trzaskowskiego nie było w pracy. Później na biurko włodarza stolicy trafiło pismo od minister Marleny Maląg. 

 

 Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

#Rafał Trzaskowski #Koalicja Obywatelska #Polskie Radio #Trójka

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo