Sędzia od dintojry

  

„Policzymy się na uniwersytecie” – usłyszał tymczasowy Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego profesor Kamil Zaradkiewicz od innego sędziego profesora Krzysztofa Rączki podczas piątkowych obrad SN. Jeśli wykluczymy tezę, że chodziło o pożyczkę, którą sędzia Rączka chciał rozliczyć w miejscu pracy obu panów, to zabrzmiało to groźnie.

Słowem, sędzia Rączka, który wcześniej zasłynął pisaniem skarg na Polskę do TSUE, zapowiedział jakieś represje, które mają spaść ze strony uniwersytetu na jego tymczasowego szefa, sędziego Zaradkiewicza. Represje mają go dotknąć, jak rozumiem, w związku z tym, że Kamil Zaradkiewicz nie jest po tej, co zdaniem sędziego Rączki trzeba, stronie sporu w Sądzie Najwyższym. Pomijając dywagacje nad charakterem i kulturą osobistą profesora Krzysztofa Rączki, zadałem sobie pytanie o jego motywacje. Doszedłem do wniosku (Ameryki tu nie odkrywam), że to przeświadczenie o byciu nietykalnym, nadzwyczajnym i o niemal boskim nadaniu na miejsce sędziego SN popchnęło go w stronę odzywek z mafii rodem. Poczucie wyjątkowości jest chyba powszechne wśród sędziów, którzy chcą ze wszystkich sił wstrzymać reformę sądownictwa. Przecież im i ich znajomym jest dobrze tak, jak jest, więc jak różni Zaradkiewicze i inni Polacy śmią dążyć do zmiany. Rzeczą naturalną dla ludzi pokroju profesora Rączki jest więc, że trzeba będzie się z reformatorami „policzyć”. Jak nie przy pomocy coraz słabszego i śmieszniejszego TSUE, to chociaż na Uniwersytecie Warszawskim, tam znajdzie się specjalistów od dintojry.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts