Biedroń pochwalił się budową tanich mieszkań. Mieszkańcy Słupska w śmiech

"3 mln ludzi, w tym wielu młodych ludzi, czeka na swoje mieszkanie. To trzeba uregulować. Zrobiłem to w Słupsku i zrobię to w całej Polsce. Stworzę wielki program budowy tanich mieszkań na wynajem" - mówił Robert Biedroń podczas debaty prezydenckiej w TVP. Szkopuł w tym, że w Słupsku nie ma programu tanich mieszkań, choć kadencja Biedronia naznaczona była nadzwyczaj dużymi wydatkami. Słupska radna PiS Anna Mrowińska nazwała wypowiedź kandydata Lewicy "hitem roku".

Robert Biedroń
screen TVP

Słowa Biedronia o budownictwie mieszkaniowym dla młodych miałyby sens, gdyby nie zechciał ich podeprzeć własnym przykładem. Do informacji o tym, że miliony młodych Polaków czekają na swoje własne mieszkanie, kandydat Lewicy na prezydenta dodał bowiem, że "zrobił to w Słupsku i zrobię to w całej Polsce". "Stworzę wielki program budowy tanich mieszkań na wynajem" - ogłosił Robert Biedroń.

Te słowa zdumiały mieszkańców Słupska. Portal tvp.info podaje, powołując się na słupską radną PiS, Annę Mrowińską, która za jego prezydentury chciała, aby miasto skorzystało z rządowego programu i zbudowało przy jego pomocy tanie mieszkania pod wynajem, że Biedroń nie miał zamiaru z tego skorzystać.

Biedroń w debacie prezydenckiej:"Stworzyłem w Słupsku program tanich mieszkań na wynajem". Że co zrobił??? Hit roku!

- napisała też na Twitterze Mrowińska.

Portal gp24.pl (Głos Pomorza) informuje zaś, że z całym tym "programem tanich mieszkań na wynajem" chodziło najprawdopodobniej o... dwie połączone kamienice na rogu ulic Długiej i Płowieckiej w Słupsku, do których lokatorzy wprowadzać się będą zresztą dopiero w maju tego roku. Portal podkreśla, że "tak drogo, nigdy wcześniej nikt w naszym mieście nie budował". Koszt budowy kamienic, w których znajduje się 49 mieszkań i lokal dla szkoły językowej wyniósł ponad 13 milionów złotych.

To kolejny raz, gdy Robert Biedroń posługuje się prezydenturą Słupska, przypisując sobie rzeczy, do których się nie przyczynił” – ocenił Grzegorz Hilarecki, dziennikarz "Głosu Pomorza". 

Z jego artykułu, który ukazał się na internetowej stronie „GP” dowiadujemy się, że za czasów prezydentury Biedronia przez cztery lata nie zbudowano w mieście ani jednego nowego mieszkania na potrzeby komunalne.

 Źródło: niezalezna.pl, TVP, Głos Pomorza, twitter

 

#Robert Biedroń #Słupsk #Anna Mrowińska #tanie mieszkania #debata prezydencka

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo