Na pl. Piłsudskiego w Warszawie, gdzie znajdują się oba pomniki obecny był także wicepremier, wiceszef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Jacek Sasin, wicepremier minister kultury Piotr Gliński oraz szef MON Mariusz Błaszczak.

W piątkowej uroczystości wziął też udział europoseł Joachim Brudziński oraz posłowie PiS: Krzysztof Sobolewski, Marek Suski, były szef MON Antoni Macierewicz i Piotr Naimski.

Szef rządu we wpisie na Twitterze podkreślił, że katastrofa smoleńska była tragedią, którą Polacy przeżyli jako wspólnota.

„10 lat od katastrofy smoleńskiej. To moment, w którym czas się zatrzymał. Tamten krzyk dzwoni wciąż głośno w uszach. Przeżywaliśmy narodową tragedię jako wspólnota. Dziś, w innych okolicznościach, też potrzebujemy jedności. Cześć pamięci ofiar Katynia i tragedii smoleńskiej”.
- napisał premier Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki i szef kancelarii premiera Michał Dworczyk złożyli kwiaty pod znajdującymi się w gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów tablicami upamiętniającymi ofiary katastrofy smoleńskiej.