Co dalej z Polskim Holdingiem Obronnym?

  

Kolejni decydenci odpowiedzialni za sektor zbrojeniowy od momentu stworzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej starają się znaleźć pomysł na Polski Holding Obronny (dawniej Grupa Bumar). Początkowo zastanawiano się nawet nad likwidacją spółki lub włączeniem jej do PGZ. Plany te jednak upadły.

Zdecydowano więc, że PHO wejdzie w sektor ochrony, oferując swoje usługi państwowym spółkom zbrojeniowym. Jednocześnie nie zdecydowano jednak, czy spółka ta ma również zajmować się sprzedażą uzbrojenia produkowanego przez polskie zakłady. Taka sytuacja spowodowała poważne problemy finansowe przedsiębiorstwa. Polski Holding Obronny z kryzysu zaczął wyprowadzać Robert Góral, który na jego czele stanął w marcu 2019 r., po półrocznym okresie, kiedy to spółka nie miała prezesa. Udało mu się nie tylko wyegzekwować kilkadziesiąt milionów złotych długów, lecz również zabezpieczyć funkcjonowanie firmy na najbliższy rok. Nie zmienia to jednak faktu, że potrzebna jest jasna i konkretna decyzja, co dalej z Polskim Holdingiem Obronnym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts